Technopat Sosyal geçerli olan kurallar neler?

• Konuyu başlatan HomoDarwinus
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 33
  • Görüntüleme 4B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Geçen gün kendi konumda bulunan bir hata nedeniyle neredeyse en az 6-7 kere belli zaman aralıklarında raporlamama rağmen ne bir cevap ne de bir düzeltme yapılmadı. Konu hâla öyle duruyor. Raporlara artık daha az mı baklıyor analmadım. 🤔

@@Mor Fasulye
Lütfen seçtiğin kelimelere dikkat et. Yazımın tamamını okursan konu sadece "konu hortlatmakla" ilgili değil. Detaylı olarak yazdım ama sanırım okumuyorsunuz.

Geçen gün kendi konumda bulunan bir hata nedeniyle neredeyse en az 6-7 kere belli zaman aralıklarında raporlamama rağmen ne bir cevap ne de bir düzeltme yapılmadı. Konu hâla öyle duruyor. Raporlara artık daha az mı baklıyor analmadım. 🤔

Artık eskisi gibi sıkı değil mod'lar görüyorum ki, eskiden kuş uçmazdı buralarda.

Bence şu an ki hali daha iyi. İlk açtığım zamanlar 15 tane uyarı yemişim, eskiden yazım yanlışı yapınca bazen 1 gün ban yiyorduk.

Kuralda öyle bir şey yazmıyor. Tekrar bakın:

Technopat Sosyal Kuralları - Technopat Sosyal
380892

?

Kural 31: "İkinci El kategorisindeki ilanlara alıcı olmayan kullanıcıların mesaj yazması yasaktır. Bu bölümde alışverişten sadece taraflar sorumludur, Technopat sorumlu tutulamaz." Satış ilanının alıcı olmayan kişiler tarafından mesaj yazıldığını da görüyorum. "Fiyat yüksek", "kötü sistem almayın" gibi yorumlar oluyor. Hatta tartışmaya bile dönüyor. Bunlara neden müsamaha gösteriliyor?
Bu kişiler tespit edildiği anda bölümden uzaklaştırılıyor. Kullanıcıların ve özellikle ilan sahibinin bunu rapor etmesi gerek.
Kural 19: "Korsan içeriklere link vermeyiniz. Korsan link istemeyin, orijinal kullananlara hakaret etmeyin." Aynı şekilde bir çok korsan konusu açılıyor ve insanlar link veriyor. Hadi insanlar link paylaşıyor moderatörler konuyu niye onaylıyor? İçeriğine bakmıyorlar mı? Bu da mı ceza sebebi veya yasak olan bir şey değil?
Ne linki paylaşıyorlar, açıklar mısınız? Onaylanan konular, yaşanan teknik sorunun oyunun korsan olmasıyla bir alakası olmaması şartıyla onaylanıyor. Çünkü orijinal alan da aynı sorunu yaşıyor.
@Silinen üye kuralda gereksiz mesaj diye bir şey belirtilmediğini söylüyor ama ben maddeye baktığımda tam tersini görüyorum:
Kural 20: "Eski konulara mesaj atarak tekrar gün yüzüne çıkarmak ceza nedenidir." gereksiz mesaj diye bir şey belirtilmemiş.
Kural:
Eski konulara gereksiz mesajlar atarak tekrar gün yüzüne çıkarmak ceza nedenidir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı