Technopat Sosyal için minik bir öneri

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Geliyorsa her konuya gelmeli. Bence gelse iyi olur. Adam sosyale yeni katılmış oluyor. Bu sebeple kuralları pek bilemiyor. Sadece açtığı konuya yazma izni verilmesi iyi olur. @Recep Baltaş

Sosyale ilk katıldığı an da özel mesaj olarak kurallar gidiyor zaten, bilmemesinin imkanı yok, işine gelmiyor okumuyor diyelim biz ona.

Hayır ban atılmalı. Ama ban atıldığı zaman üstünde "ceza almıştır şu şu sebepten dolayı" yazmalı. Bence tabii ki.

Geliyorsa her konuya gelmeli. Bence gelse iyi olur. Adam sosyale yeni katılmış oluyor. Bu sebeple kuralları pek bilemiyor. Sadece açtığı konuya yazma izni verilmesi iyi olur. @Recep Baltaş
Foruma yeni üye olduktan sonra sosyal kuralları kişiye gönderiliyor. Bir göz atmak çok zor olmamalı.

Sosyale ilk katıldığı an da özel mesaj olarak kurallar gidiyor zaten, bilmemesinin imkanı yok, işine gelmiyor okumuyor diyelim biz ona.

Elbette haklısınız. Çoğu insanın işine gelmiyor. Ancak bence cezalı iken insanlar kendi açtığı en son konuya yazabilmeli. Başka forumlara gitmemeleri için.

Banlanmalı. Ancak arkadaş çözümünü aldıktan sonra banlansa daha iyi olur. Torpil de olmaz böylece.

Minik bir öneri vermek istiyorum buraya. Güvenlik ile ilgili açılan konularda konu sahipleri yazım yanlışından dolayı banlanmamalı, bir bilgi istiyor arkadaşlar yardım etmek için fakat banınız olduğundan atamıyorsunuz cevabınızı. Lütfen bu tarz konularda sırf basit bir yazım yanlışından dolayı inadınıza banlamayın moderatörler. İlk bir sorunumuz çözülsün sonra bol bol banlarsınız.
Ben hiç bir moderatörün ufak bir yazım hatasından dolayı ban verdiğini görmedim, göreceğimi de sanmıyorum. Ban verdikleri zaman mutlaka bir sebebi oluyor. Forumun şu an ki hâli bence gayet güzel, kurallar da olması gerektiği gibi.

Eki Görüntüle 967179
Bu durumda yazım yanlışından dolayı ceza yiyen birisi nasıl bilgi verecek?
Cezalar 12 saat değil. 1 saat. Yani 12 saat içinde cevap verebilir her türlü.

10 uyarıya kadar bu böyle hatam yoksa. Daha sonra 1 gün oluyor ceza süresi. 10 uyarıya rağmen halen forum kurallarını ögrenemediyse üyenin hatası.

Ben buna katılmıyorum. Yazım yanlışı yapan önce Türkçe'yi öğrensin. Türkçe'yi bilmiyorsa Virüs'ler bilgisayarını yesin.
Türkçe bizim dilimizdir.
Bence de banlanmalı. Ancak çözümünü aldıktan sonra banlansa daha iyi olmaz mı? Bu sadece bir kereye mahsus olsa?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı