Technopat Sosyal için minik bir öneri

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Demek istediğim şey adama dilini bilmiyorsun demişsin. Basit bir yazım hatası için çok acımasız bir söylem. Bu kadar acımasızsınız ama siz de Zeki Müren değilsiniz siz de hatalar yapabilirsiniz bu ana dilinizi bilmediğiniz anlamına gelmez. Demek istediğim buydu.
Zaten basit hatalara çok ceza vermiyorlar. Zeki Müren gibi yazmaya gerek yok. Eğer dilini bilmiyorsan fazla ceza verirler o da normaldir. Ben de bunu söylüyorum fakat siz fazla laf ettim sanmışsınız ayni fikirdeyiz sanırım.
Konu sahibini 'Kendi dilini yazıyorsun sen?' diyerek eleştirmeye çalıştığın bir mesajda, yazım yanlışı yapman çok ironik. Kendinizi ne sanıyorsunuz siz? İstediği yere gider, kalır. Buna ne zamandan beri sen karar veriyorsun?
Bak bu büyük hata mı? Soldan nereden yazdığımı görebilirsin. İllaki çok mükemmel yazmana gerek yok dedim zaten eğer dilini bilmeyip fazla hata yapıyorsan ceza veriyorlar. Mesajları okuyup idrak edip hata aramanızı öneririm.

Konu sahibini 'Kendi dilini yazıyorsun sen?' diyerek eleştirmeye çalıştığın bir mesajda, yazım yanlışı yapman çok ironik. Kendinizi ne sanıyorsunuz siz? İstediği yere gider, kalır. Buna ne zamandan beri sen karar veriyorsun?
Mesajda yazım hatası arayıp bulmak büyük ironik olan o asıl.
Küçük hatalara ceza verilmiyor zaten üsttekiler belirtmiş eğer büyük bir hata yapıyorsan dilini bilmiyorsundur bu kadar basit.

Mesajda yazım hatası arayıp bulmak büyük ironik olan o asıl.
Küçük hatalara ceza verilmiyor zaten üsttekiler belirtmiş eğer büyük bir hata yapıyorsan dilini bilmiyorsundur bu kadar basit.
Bilmeden yorum yapmanıza sadece 'boş konuşma' denir. Yazım yanlışı aramadım, ilk okuyuşta gördüm. Bilmeden yorum yapanlara da ceza verilirse iyi olur. En azından sizin gibi bilmeden konuşanlar sesini keserler.

Bilmeden yorum yapmanıza sadece 'boş konuşma' denir. Yazım yanlışı aramadım, ilk okuyuşta gördüm. Bilmeden yorum yapanlara da ceza verilirse iyi olur. En azından sizin gibi bilmeden konuşanlar sesini keserler.
Aynısını yukarıda siz yapınca sıkıntı yok biz yapınca var öyle mi?
Senin yorumun bana muhalefet olmak için gelmişsin. Konuyla ilgili fikrinin benimle aynı olduğunu ancak mizacımı beğenmediğini düşünüyorum. Eğer böyle ise ben sadece bu arkadaşa değil genel olarak böyle konuşurum.

Arkadaşlar haklısınız, yazım kurallarına uymalıyız ancak konuyu açan arkadaş panikle hata yapmış olabilir. Abartılmadığı sürece sorun çözülene kadar iltimas geçmek bence uygun. Ayrıca bazı kişiler öneriyi yapan kişiyi resmen linç etmiş, sakin olun önce. Düzgünce tartışılsın konu, kavga etmenin bir getirisi yok.

Neden güvenlik konuları? Bir kere torpil gösterildi mi herkes ister o zaman.
Hocam çünkü güvenliğimiz değerli. Siz istermisiniz hesabınız çalındığında konu açmak ama sonradan ban yiyip cevap yazamamak?
Neden bu kadar eleştiriye kapalısınız anlayamadım, benim dediğim yazım yanlışı de/da ayrık yazma gibi saçma şeyler. Oderatoersa arkadaslar bu sorunus vaf yafdım edin demiyorum zaten. Sadece de/da gibi ufak şeylere atılmasın. Ve ana dilim olması o dili sevdiğim anlamına gelmiyor, ben Türkçe dilini sevmiyorum zaten o yüzden öğrenmekte de isteksizim.
Zaten basit hatalara çok ceza vermiyorlar. Zeki Müren gibi yazmaya gerek yok. Eğer dilini bilmiyorsan fazla ceza verirler o da normaldir. Ben de bunu söylüyorum fakat siz fazla laf ettim sanmışsınız ayni fikirdeyiz sanırım.

Bak bu büyük hata mı? Soldan nereden yazdığımı görebilirsin. İllaki çok mükemmel yazmana gerek yok dedim zaten eğer dilini bilmeyip fazla hata yapıyorsan ceza veriyorlar. Mesajları okuyup idrak edip hata aramanızı öneririm.
Her de/da hatasında ban alıyorum, bazen virgülün arasına boşluk bırakmadığım için alıyorum. Bunlar basit hatalar değil mi? Hatta hata bile sayılmayacak şeyler. Eleştirmeden önce Türkçe denilen dili kendin öğren!

...Türkçe denilen dili kendin öğren!
Dh veya DH bunlar küçük hatalar yalnız. Adamı sadece yazım yanlışından eleştirdiniz.
Ayrıca yazım hatalarının kaldırılmasını isteyen yine sensin. Öğrenemeyen sensin. Bu forum böyle bir forum yani kimse kusura bakmasın.
...Her de/da hatasında ban alıyorum
O kadar yasaklanmadan sonra yanlış yazmak zor. Basit bir hata değil. Evet zor bir şey ama basit değil.
...bazen virgülün arasına boşluk bırakmadığım için alıyorum.
Okumayı zorlaştırdığı ve çirkin görünümlü olduğu için olabilir mi?

Geliyorsa her konuya gelmeli. Bence gelse iyi olur. Adam sosyale yeni katılmış oluyor. Bu sebeple kuralları pek bilemiyor. Sadece açtığı konuya yazma izni verilmesi iyi olur. @Recep Baltaş

Sosyal'e katıldığınızda bütün kuralları okuduğunuzu ve şartları kabul ettiğinizi kabul ediyorsunuz yani kuralları bilmek zorunda.

Ayrıca haklısınız virüs yemiştim ve konu açmıştım bir nedenden dolayı ceza yemiştim ve konu çöpe gitmişti insanların sorularına hiçbir cevap veremedim.

Dh veya DH bunlar küçük hatalar yalnız. Adamı sadece yazım yanlışından eleştirdiniz.
Ayrıca yazım hatalarının kaldırılmasını isteyen yine sensin. Öğrenemeyen sensin. Bu forum böyle bir forum yani kimse kusura bakmasın.

O kadar yasaklanmadan sonra yanlış yazmak zor. Basit bir hata değil. Evet zor bir şey ama basit değil.

Okumayı zorlaştırdığı ve çirkin görünümlü olduğu için olabilir mi?
Çok boş savunmaya çalışıyorsunuz hocam, yapmayın. Bence de kitlensin artık tekrar saçma bir şekilde ''BAN'' yemeden.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı