Technopat Sosyal iyi ve kötü yanları neler?

Bunda bir sorun göremiyorum. Düşün, sen mesela mouse önerisi konusu açtın, adamın imzasının dikkatini bozmasını ister misin?
Moderasyondakiler yapabiliyor? :) Biz dikkat bozuyoruz sanırsam üyeler olarak.

O kadar da ayrıcalıkları olsun bence, yani imza olayı için diyorum. Eskinden moderatörlerde olan ayrıcalıklara garip gözle bakılmazdı, saygı duyulurdu. Biz öyleydik en azından, bir moderatörün imzasında ya da profil mesajı kısmında bir şey olursa normal karşılanırdı.

He, diyorsanız ki eşitlik, illa da eşitlik. Konusunu açın, kaldırırlar onu da.

Moderasyondakiler yapabiliyor? :) Biz dikkat bozuyoruz sanırsam üyeler olarak.

Herkes yaparsa sorun olur diye düşünüyorum açıkçası. Ek olarak önceden bunu yapıp ayrılmış olamazlar mı? Neyse sorun o değil ama art niyetli kullanıcılar tarafından suistimal edilebilir bir yetki olduğunu düşünüyorum.

İyi yanlarını saymama gerek yok. Herkesin bildiği klasik düşünceler. Fakat eksi yanlarını belirtmek istiyorum:
1. Kuralların daha sıkı olması, cezaların ağırlaştırılması gerekli.
2. Art arda raporlama yaparken, iki rapor arası bekleme süresi azaltılmalı.
3. Konularda zaten verilmiş olan cevapları/yöntemleri, diğer kullanıcılar da belirterek konu içi kirliliğe yol açmakta. Bu kullanıcıların tespit edilmesi gerekli.
4. ''Masaüstünüzü paylaşın'', ''Hangi müzikleri dinliyorsunuz?'' vb. konuların sürekli açılmaması, bunun yerine bir konunun sabitlenmesi daha iyi olur.
5. Sistemini belirtmeyen konu sahibine, bir kişi ''Sisteminiz nedir?'' diye sormuşsa, aynı soruyu soran ve mesaj kirliliği yaratan kullanıcıların tespit edilmesi gerekli.

Benim sevmediğim tek yönü olabilir. Onun dışında çok sevdim burayı 🥰 İfadelerin yanlış kullanılması. Mesela biri yanlış veya bir kişinin görüşüne karşıt bir görüş sunduğunda hahaha ve üzgün emojilerinin atılması. Bu emojiler neden dalga ve aşağılama amaçlı kullanılıyor ki? Biri eğlendiğini belli ederken biri de o duruma üzüldüğünü belli eder.

O mesajlar genelde aynı anda gittiği için öyle oluyor.
O zaman tespit edilmesi gerekli.
1 dakika çok mu? Zaten o 1 dakika da rapor spamı yapılmasını önlemek için.
Çok kardeşim çok. Ben kurallara uymayan her mesajı raporlamak için 1 dakika beklemek zorunda kalmamalıyım. Tamamen kalksın da demiyorum ama süresi azaltılabilir.

Geri
Yukarı