Technopat Sosyal kuralları can sıkıcı

Dil eleştirisi değil ben neden ceza veriyorsunuz diye eleştiriyorum.
Cümlenin hatalı olduğu konusunda Uyarı geçmek bence zor birşey değil.
Küçük hatalarda bu kadar sert olmuyor moderasyon ekibi, örneğin bir virgülü unutmanızı es geçebilirler. Ancak birden fazla hata yapmışsınız, yani görmezden görülebilir bir şey değil. Bu uyarıların temel sebebi aynı olayın tekrar yaşanmasını engellemek, aksi takdirde üye umursamadan geçmeye çalışır.

Küçük hatalarda bu kadar sert olmuyor moderasyon ekibi, örneğin bir virgülü unutmanızı es geçebilirler. Ancak birden fazla hata yapmışsınız, yani görmezden görülebilir bir şey değil. Bu uyarıların temel sebebi aynı olayın tekrar yaşanmasını engellemek, aksi takdirde üye umursamadan geçmeye çalışır.
Cümle hatalı ise yayınlamamak ve cümleyi düzeltmesini istemek zor bir olay olmamalı.
Bunu anlatmaya çalışıyorum ama nedense anlamak istemiyorlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
İnsanları ile iletişime geçip sorunlarımızı çözmeye çalışıyoruz.

Türkçeyi doğru kullanmaya işte bu yüzden dikkat etmelisin. Türkçe konuşamazsan bu dediğini de yapamazsın. Bu kadar basit.

Cümle hatalı ise yayınlamamak ve cümleyi düzeltmesini istemek zor bir olay olmamalı.
Bunu anlatmaya çalışıyorum ama nedense anlamak istemiyorlar.
Yayımlamamak yerine cümledeki hatalar gideriliyor ve üyeye uyarı veriliyor, olay tekrarlandığında uyarı süresi artıyor ki caydırıcı olsun.

Aşırı kötü yazmadıysan uyarı dahi vermeden düzenliyorlar zaten. Sabah uyarı almadan mesajımı düzenlemişler.
Soru işareti koymayı unutuğum için aynı konu içerisinde 1 saat tekrardan ceza yedim.

Türkçeyi doğru kullanmaya işte bu yüzden dikkat etmelisin. Türkçe konuşamazsan bu dediğini de yapamazsın. Bu kadar basit.
Olay çok basit Türkçeyi doğru telaffuz etmek önemli ama burdaki amaç cezayı eleştirmek.

Kardeşim cümlenin anlamını değiştirecek cümleleri zaten düzenliyorlar. Artık ne mesaj yazdıysan cümlenin anlamı bozulmuştur o yüzden ceza yemişsindir.
"?" Bu fotoğraflı bir şekilde koydum sadece cümle sonuna "." Koydum.

"?" Bu fotoğraflı bir şekilde koydum sadece cümle sonuna "." Koydum.
Bunun için 1 saat hesap engellendi.

Yeni konular

Geri
Yukarı