Technopat Sosyal kuralları can sıkıcı

Anlamamak için ısrarcısınız o yüzden anlatmanın bir mânâsı yok.
Öncelikle mesajınızı düzelterek yazdım, haberiniz olsun.

Yazdığınız cümleden bir insanın ne anlamasını bekliyorsunuz?
"?" Bu fotoğraflı bir şekilde koydum sadece cümle sonuna "." Koydum.
Cümlenizi soru işaretini alıntı yaparak başlatmışsınız ve ardından "bu" kelimesi ile devam ettirmişsiniz, soru işaretini kastedecekseniz "bunu" demeniz gerekirdi. Kastettiğiniz şey soru işaretini fotoğraf olarak koyup cümle sonuna nokta koymak ise fikrinizi "Soru işaretini fotoğraf olarak bıraktım ve cümle sonuna da nokta koydum." benzeri bir şey ile belirtmeniz insanların sizi anlamasın yardımcı olurdu. Burada sorun sizin tarafınızda, eksik ve hatalı bir cümleyi anlamayan kişide değil. İyi günler.

Öncelikle mesajınızı düzelterek yazdım, haberiniz olsun.

Yazdığınız cümleden bir insanın ne anlamasını bekliyorsunuz?
"?" Bu fotoğraflı bir şekilde koydum sadece cümle sonuna "." Koydum.
Cümlenizi soru işaretini alıntı yaparak başlatmışsınız ve ardından "bu" kelimesi ile devam ettirmişsiniz, soru işaretini kastedecekseniz "bunu" demeniz gerekirdi. Kastettiğiniz şey soru işaretini fotoğraf olarak koyup cümle sonuna nokta koymak ise fikrinizi "Soru işaretini fotoğraf olarak bıraktım ve cümle sonuna da nokta koydum." benzeri bir şey ile belirtmeniz insanların sizi anlamasın yardımcı olurdu. Burada sorun sizin tarafınızda, eksik ve hatalı bir cümleyi anlamayan kişide değil. İyi günler.
Sen de haklısın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Umarım, bir gün bu tavrından dolayı pişman olursun. Çok çocukça yazıyorsun. Türkçeyi öğrenmek, bu ülkede yaşayanlar için zorunluluktur.

Bu forumdaki kurallar oldukça yerindedir. Sorun sende.

Son düzenleyen: Moderatör:
Özel mesaj sistemi suistimal ediliyor. Birine bir konuda yardım edilecekse herkese açık yardım edilmeli. Bazı kullanıcılar "haci benim şu konuya bi bak yav", "haci benim bi problem var sen çözersin" gibi geldikleri için olmayan bir sistem. PM'in olduğu bütün forumlarda istisnasız yaşanır. Özel destek miyiz biz, özelden yardımcı olalım, değil mi? Burada yaptığımız pek çok yardım daha sonrasında Google'da birilerinin aramalarına düşüyor ve onlar da verdiğimiz bilgilerden faydalanıyorlar.

Eğer illa geyik yapacaksanız, konu dışına konu açın, geyiği orda yapın. Yada yaptığınız geyik konu hakkında olsun. İlla özele gidecekseniz biriyle, açın konu dışından tanışma konusunu, etiketleyin kişiyi, paylaşın discord vb kullanıcı adlarınızı, geçin iletişime.
Özel mesajlara yönetim bakabilmeli bence. Yeni mod alınıp özel mesajlara baksınlar yardım isteyenlerin hesapları uçsun.

Hocam sizi yazım yanlışından 1 ay mı banladılar😀?
Ben gereksiz etiketten 1 hafta yedim🥲

Sen bu Moderasyon Ekibi'nin koruması mısın?

Hayır, değilim. Mantıklı şeylere destek veririm, mantıksız şeyleri de eleştiririm.

Hem Türkçeyi doğru kullanmak da güzel.

Aynen kardeşim. Yazılan yazılar güzel ve okunaklı oluyor.

Bana göre samimiyetsiz ve saçma kuralları olan forumumuzda sizleri bol bol imla kuralları kullanma dileği ile baş başa bırakıyorum, iyi günler.

Kötü Türkçenizle yazmış olduğunuz yazıları okutmak zorunda bırakmadığınız için biz teşekkür ederiz, iyi günler.

Eminim ki birçok kişi forumu bu yüzden bıraktı.

Açıkçası umurumda değil, bırakabilirler. Bu Technopat'ın kurallarını seviyorum, survivor gibi. Toksik kitlenin çoğunluğunu otomatik eliyor. 😁

Hocam bakın. Arkadaş çok fazla yazım yanlışı yapmış. Ceza verilmesi doğru. Ancak soru ekini ayrı yazmadı diye ceza alan bir çok insan var. Burada da mantık hatası var.
Soru ekini de ayrı yazsın hocam. O kadar da olmasın ya. Hani -de, -da yazılımı karışır, anlarım. Hızlı yazarken benimde dikkatimden kaçtığı veya yanlış yazdığım oluyor. Ama soru eki de unutulmaz ki.

Geri
Yukarı