Technopat Sosyal kuralları can sıkıcı

Soru ekini de ayrı yazsın hocam. O kadar da olmasın ya. Hani -de, -da yazılımı karışır, anlarım. Hızlı yazarken benimde dikkatimden kaçtığı veya yanlış yazdığım oluyor. Ama soru eki de unutulmaz ki.
Yani hocam ben öyle bir ceza yemedim. Tamam cezaya lafım yok. Ancak bir boşluk yüzünden 1 haftalık ban atılmaz. At işte yarım saat yeter.

Yani hocam ben öyle bir ceza yemedim. Tamam cezaya lafım yok. Ancak bir boşluk yüzünden 1 haftalık ban atılmaz. At işte yarım saat yeter.
1 haftalık ban atılmıyor ki imla hatasına. 10 defa imladan uyarı almadıysan 1 saatten fazla ceza yemiyorsun. 10. uyarıdan sonra 1 gün yiyorsun ceza, 20. uyarıdan sonra 1 hafta.

1 hafta ceza yiyorsa, konu bir boşluk değildir yani.
1693594498758.png

1 haftalık ban atılmıyor ki imla hatasına. 10 defa imladan uyarı almadıysan 1 saatten fazla ceza yemiyorsun. 10. uyarıdan sonra 1 gün yiyorsun ceza, 20. uyarıdan sonra 1 hafta.

1 hafta ceza yiyorsa, konu bir boşluk değildir yani. Eki Görüntüle 1927378
Hocam bazı insanlar 1 hafta yedim falan demiş. Hatta diğer mod konularına bakabilirsiniz. Ben söylemiyorum. Onlar söylüyor. Ne kadar doğru bilmemem.

Bilgi için teşekkür ederim hocam. Ancak fikrim aynı. Çok katılar. Abartılacak bir yazım yanlışı yoksa ceza verilmesine karşıyım.
Abartılıp, abartılmayacağına kim karar verecek? Bazısına kalırsa ilk hata ceza, bazısına kalırsa laubali bir şekilde "slm arkdşlr" yazsa bile cezaya girmemeli. Abartıya kim karar verecek? Çok katı falan da değiller bu arada. Diğer forumlardaki kuralsızlıktan dolayı buradaki azıcık kural gözünüze batıyor. Altı üstü imlaya uyarak yazacaksın, karşındakine hakaret etmeden, doğru bir üslup ile konuşacaksın ve konuyu amacından saptırmayacaksın. Tüm uyman gereken şey bu. Bunlara uyduğun müddetçe sık sık ceza alacağını sanmıyorum. İmlaya da kusursuz uy diyen yok. Bir paragrafta 10 tane imla hatası yapıyorsan, ceza alman şart zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı