Technopat Sosyal moderatörleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Çok fazla şey düşünüyorum ama havadan sudan ceza atacakları için yazmayacağım. En basitinden içerisinde hiçbir hakaret bulundurmayan bir cümleden dolayı 1 günlük uygunsuz üslüp cezası attılar itiraz ettiğimde de süreyi azalttılar fakat başka konuda birisi bana hakaret içerikli emoji paylaştığında ise hiçbir işlem gördüğünü görmedim.

Anladigim kadari ile rapor sistemini yogun bir sekilde kullaniyorsunuz, belki moderatorleri yormussunuzudur. Hem siz dinlenin hem onlar dinlensinler. 🤣
Hocam konuyu aldığım uyarı tartışması konuşmasına çevirmek istemiyorum ama dikkatsiz baktıkları gerçeğini değiştirmiyor bu.

Ek olarak hocam gereksiz uyarı, verilen fazla uyarı değildir. İsterlerse 100 uyarı versinler ama hakkım olmayan uyarıyı almak üzücü oluyor.

Son düzenleme:
Buyuk ihtimalle 2 raporunda bir moderatorun denetim saatine geldigi icin almis olabilirisiniz. Ben eskiden bilerek 4-5 saat araliklarla atardim ki farkli moderatore gelip gereksiz yere ceza yemeyelim diye. :)

Anladigim kadari ile rapor sistemini yogun bir sekilde kullaniyorsunuz, belki moderatorleri yormussunuzudur. Hem siz dinlenin hem onlar dinlensinler. 🤣

MF, iyiydi de o da bazen gereksiz yere ceza atiyordu diye dusunuyorum simdi. Gereksiz ceza atmasi aslinda daha cok disiplini sagliyor ama aktifligi biraz dusurebilir.

Hatirladigim kadariyla oradaki en eski moderatorlerden birisi, yani oradaki en tecrubelilerinden birisi sanirsam. Simdiye kadar pek hatasini duymadim.

Bir keresinde konuma mesaj yazmıştı sinirlenmiştim. Şimdi o mesajı bulamıyorum. Ondan böyle dedim.

Hocam konuyu aldığım uyarı tartışması konuşmasına çevirmek istemiyorum ama dikkatsiz baktıkları gerçeğini değiştirmiyor bu.
Elbet hata cikacaktir, cok yasadim bu tarz seyleri. Cok kez birkac moderatorle istisare yaptim. Yapacak tek sey raporlamak ama elinizden o da alinmis bir gunlugune.

Bu yil ile yeni gelen moderator sayisi 8-9 sanirsam, yeni moderatorler fazla belki tecrubeleri yok veya nasil karar vereceklerini hemen beceremiyor olabilirler, ama sonradan itiraz ettiginizde Emre C tarafindan illa kontrol edilmistir diye dusunuyorum. Burada bir sikinti var, evet. Belki yanlis bir sekilde itiraz etmis olabilirsiniz, dalga mi geciyorsunuz diye itiraz edilirse onlar ise sana o tarz karsilik verebilir, bilemiyorum. Sahsen benim birkac saygisiz sekilde itirazima hicbir sekilde donulmemisti ama saygi cercevesinde yapilirsa genelde donuluyor.

Bir keresinde konuma mesaj yazmıştı sinirlenmiştim. Şimdi o mesajı bulamıyorum. Ondan böyle dedim.
Senin fikrine saygim var ama bi' mesaja bakarak dusuncen kotu bir sekilde degismez be.

Ek olarak hocam gereksiz uyarı, verilen fazla uyarı değildir. İsterlerse 100 uyarı versinler ama hakkım olmayan uyarıyı almak üzücü oluyor.
Hocam, simdi benim birkac sene once harf hatasindan dolayi cezalarim vardi. Onlar gereksizdi ama veriliyordu, itiraz ettim ve "cezanin ustunden 1 sene gecmis" diye cevap geldi. Cildirmistim o zaman. :D Uzulmenizi gayet iyi anliyorum.

Bu konuyu açana kadar kendileriyle pek bir işim olmuyordu. Olduğu zaman da güzel ilgileniyorlardı, sorunum yoktu. Şimdi bahsettiğim konuyu açtıktan sonraki duruma gelirsek eskisi kadar memnun olduğumu söyleyemem.

Konuya bakarsanız büyük bir konu olduğunu ve sürekli güncellenmesi gereken bir konu olduğunu anlayabilirsiniz. Kendi konumu güncelleme yetkim olmadığı için -hatta bunun için böyle bir konu da açtım- güncelleme işi moderatörlere kalıyor. Ve konuyu okurken aşağıdaki gibi cümlelerle karşılaşıyoruz:
Moderatörler aşağıdaki bölümü konuya ekleyebilirler.
Konuyu düzenleyecek moderatör için iki haberim var. İlki normal bir şekilde yukarıdaki 3 oyun konuya sıralama sayıları ile eklenebilir...
Tamam, ikinci metinde -siz yukarıda görmeseniz bile- biraz uğraştırıcı isteklerim var. Ama ilk metindeki gibi size yazdığım cümleleri konuya eklemeseydiniz bari. Bunun neresi mantıklı?

Mevzuyu toparlamak gerekirse iyi bir moderatöre geldiğiniz sürece moderasyon iyi. Öbür türlü benim gibi yapacağınız iş elinizde kalıyor. Açacağım konu şu anki gibi indirim dönemlerinde çok işe yarayacak bir konuydu, şimdiyse ölü bir konu. Güncellemeyi bırakın konuyu bitiremedim bile.

@Ted Kaczynski hocam hakkım olan çözüm raporunu gönderirken artık korkarak gönderiyorum. Bana bu korkuyu yaşatan moderatör bu yaptığı şeyle övünebilir, denecek bir şey açıkçası yok.

Elbet hata cikacaktir, cok yasadim bu tarz seyleri. Cok kez birkac moderatorle istisare yaptim. Yapacak tek şey raporlamak ama elinizden o da alinmis bir gunlugune.

Bu yil ile yeni gelen moderator sayisi 8-9 sanirsam, yeni moderatorler fazla belki tecrubeleri yok veya nasıl karar vereceklerini hemen beceremiyor olabilirler, ama sonradan itiraz ettiginizde emre C tarafindan illa kontrol edilmistir diye dusunuyorum. Burada bir sıkıntı var, evet. Belki yanlış bir sekilde itiraz etmis olabilirsiniz, dalga mi geciyorsunuz diye itiraz edilirse onlar ise sana o tarz karsilik verebilir, bilemiyorum. Sahsen benim birkac saygisiz sekilde itirazima hiçbir sekilde donulmemisti ama saygi cercevesinde yapilirsa genelde donuluyor.

Senin fikrine saygim var ama bi' mesaja bakarak dusuncen kotu bir sekilde degismez be.

Hocam, simdi benim birkac sene once harf hatasindan dolayi cezalarim vardi. Onlar gereksizdi ama veriliyordu, itiraz ettim ve "cezanin ustunden 1 sene gecmis" diye cevap geldi. Cildirmistim o zaman. :D uzulmenizi gayet iyi anliyorum.

Hocam haklısınız ama ağır bir şeydi. Sadece ben sinirlenmemiştim birkaç kişi de sinirliydi ona.

Ya böyle ceza mı olur?

1653159574998.png

Çok fazla şey düşünüyorum ama havadan sudan ceza atacakları için yazmayacağım. En basitinden içerisinde hiçbir hakaret bulundurmayan bir cümleden dolayı 1 günlük uygunsuz üslup cezası attılar.
Üslubunuzun bozuk olması için illa hakaret etmeniz gerekmiyor. Bir şey söylediyseniz arkasında durun, kurallardan kaçar yol aramak saçma oluyor.

Geri
Yukarı