Technopat Sosyal Moderatörlerinin Dikkatine!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Tek takıldığım nokta lütfen g-ğ ı-i konusu. "Telefondan yazıyorum uğraşamam" diyenler var klavyeyi Türkçe QWERTY yapınca sağ tarafa -ğ, -ü, -ş, -i, -ö, -ç, ekleniyor. Yazım hatan var derken yazım hatası yapmak çok ironik geldi, sonuçta günaydın yazarken "Guňæýđīñ" yazsam biri çıkıp bu yazım hatalı der değil mi?
Öyle değil sanırsam doğru olanı ''Gunaydın''.

Hazır konu açılmışken son yediğim uyarıda açıklama falan yok. Neye gereksiz mesaj diye uyarı atılmış bilmiyorum. Acaba bir yetkili ışık tutabilir mi?

Biri de çıkıp dememiş ki; kendisi, Türkçede olan noktalı harfleri kullanmıyor. Bahsi geçen moderatörün her kelimesi bir yazım hatası. (Türkçe değil, Turkce yazması ve forumdaki üyelere bu sebeplerden dolayı ban atması.)
Lütfen kuralları okuyun. Bununla ilgili çok rapor geliyor.

Sosyal'de Türkçe karakter kullanma zorunluluğu yok, yurt dışında olan üyelerimiz de var.

Ben en son aldığım cezadan sonra foruma yanit vermeyi biraktim. Kasim 2019da yaptigim yorumu moderatör arkadaşlar irdeleyip Aralık 2019 tarihinde farkedip bana 2020 Ocak ayina akdar ceza verildi. Daha bir sey soylemek istemiyorum. Kendileri aynı konudan gün içerisinde 10 tane onaylaninca sorun olmuyor lakin biz bunu yorumlarda belirtince ceza alıyoruz. İlginç.

Sosyal'de Türkçe karakter kullanma zorunluluğu yok, yurt dışında olan üyelerimiz de var.

Bence bu kadar hassas olan ve bu konuda ciddi yaptırımları olan hatta eleştiri almasına rağmen tutumunu devam ettiren bir forum için bu konu da dikkate alınması gerekir, çünkü hoş görülmüyor çoğu kişi tarafından. Yazım kurallarına bu kadar dikkat edilmese sorun olmaz da biraz çelişkili kalıyor bu kural genel tutum ile.

Bu konu da haklısınız ama ismi geçen şahıs türkçe dil bigisine laf edip kendisi de aynı hatayı yapıyor. O zaman o moderatör'ünüz de yurtdışın da yaşıyor. Yani anlatmak istediğim şahsın karşı tarafa dil bilgisi hakkın da yargılaması ve aşağılaması hiç hoş değil. Sorun burda yasak veya yasal olması değil. Neyse Recep sorunu hallettiğini düşünüyorum, iyi günler.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı