Technopat Sosyal Uyarı Süreleri ve Yasaklı Siteler

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İçeriğe geri dönüş yapmama cezasını beğendim. Konu açıp kaybolan üyelerin yeni konu açmaları engellemeli. Başka türlü akıllanmazlar.

Önceki kurallarda da mevcuttu. Eğer birisi konuları açıp dönüş yapmıyor, üstüne yeni konular açıyorsa raporlayabilirsiniz. İncelenecektir.

Uyarıların açıklamaları da güzel olmuş. Gereksiz mesaj ve birden fazla cümlenin tek cümle gibi yazımı en önemlilerinden bile olabilir. Çok hata yapılan noktalar güzel açıklanmış.

Açıklaması uygun şekilde yapılmış. Eğer gereksiz mesaj uyarınızın gereksiz olduğunu düşünüyorsanız itiraz edebilirsiniz.
Peki konularda dönen şakacıkların tam olarak sınırı nasıl belirleniyor? Düşününce küçük şakaların hepsi gereksiz mesaj alanına giriyor. Halbuki kimseye zararı olmayan şakaları herkes sever :)

Hayır, tam olarak öyle değil. Yani atıyorum bir uyarıyı 10. kez yedikten sonra tekrar o uyarıyı alırsan, tabloya göre 1 ay ceza yemeniz lazım diyelim. Ama moderatör inisiyatif gösterip 1 haftalık uyarı verebilir. Ancak isterse de tabloya uyup 1 aylık uyarı verir. Ama mesela 1 ay uyarı yemen gerekiyorken 1 yıllık uyarı veremez.

Bana kalırsa, eski kurallara uymak daha iyi olurdu, aslında. Yani, örnek veriyorum, 1 ay ban yemen gerekiyorsa kesinlikle o banı 1 ay yerdin; inisiyatif falan ortada yoktu.

Peki konularda dönen şakacıkların tam olarak sınırı nasıl belirleniyor? Düşününce küçük şakaların hepsi gereksiz mesaj alanına giriyor. Halbuki kimseye zararı olmayan şakaları herkes sever :)

Mizah kategorisinde şaka yapılabilir. "iPhone ısınıyor." konusuna "Üzerinde yumurta pişir." yazmanın konu sahibine katkısı yok. Buna göre belirleniyor.

Sistemi tam olarak bilmiyorum ama bence konu açma limitinin aşılması sonucu ceza yerine uyarı verilebilir. Örneğin ben felsefe alanı altında limiti aşacak şekilde bir konu daha açmaya çalıştığımda "konu oluştur" kısmına geleyim. İmleci "felsefe" üzerine getirip tıkladığım zaman "konu limiti aşıldı" gibi uyarı verilebilir.

Gereksiz mesajların cezası fazla gibi. Kimine gerek kimine gereksiz :)
Gerçekten bunu kim değerlendiriyor? Mesela konudan bağımsız insanların hoşuna gidecek bir şey yazarsan sıkıntı yok. Ancak yazdığın şey birini rahatsız eder ve raporlanırsa uyarı yiyorsun. Bu kadar yoruma açık bir şey için bu uyarı süreleri saçma fazla.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı