Technopat Sosyal'i nasıl verimli şekilde kullanabiliriz?

Yeni kullanıcılar bazen çok yanlış hatalar yapıyor, ve kullanımı kısıtlanıyor.

Bunun birçok sebebi var, 1. sebebi ise yazım yanlışı yapmak yani şuna benzer;

• Cümleye büyük harfle başlamamak.
  • Cümleyi nokta ile bitirmemek.
  • Uygunsuz uslüp
  • Aşırı fazla samimi olmak, (kanka, kanka, teşekkür. Vb)
1. Kurallara dikkat etmemek

Bazı yeni kullanıcılar hesapları onaylanırken kuralları okumak yerine konularda geziniyorlar, ardından yazım yanlışı, warez veya crack gibi içerikleri içeren konular açmakta ve haklı olarak sevgili moderatörler de kullanıcılara uyarı veriyor.

2. Konuyu detaylandırmamak
  • Sistemini yazmayarak
  • Ne yaptıktan sonra olduğunu
Yazmıyor. Bu yüzden sorunu çözülmüyor veya konusunun etkileşimi azalıyor.

3. Saygısız olmak

Yeni kullanıcılar bazen saygısız olabiliyor (hele hele yeni konu açınca), bu yüzden yardım eden kişi sayısı azalıyor (mesaj veya çözüm kasanlar dışında).

Rehberim bu kadardı, yazdığım şeyleri dikkate alırsanız büyük ihtimalle ceza almayacaksınız.

Sosyal'i verimli kullanıyor olacaksınız.

Türkçe karakter kullanmak zorunlu değildir. Türkçe klavyesi olmayanlar da var. Fakat yazım kurallarına dikkat edilmesi gerekir.

Bence kayıt olduktan itibaren, otomatik kurallar sayfası açılsın ve üye 5 dakika boyunca o sayfada kalmak zorunda kalsın. Bütün kuralları tek tek okuduktan sonra ve 5 dakika dolunca aşağıda okudum, anladım seçeneğini çıksın. Kayıt olan üye, bu kutucuğu işaretleyip Sosyal'de sörf yapmaya başlasın. Böylece kuralları okumama sorununu bir nebze gidermiş olur yönetim ekibi.

Bence kayıt olduktan itibaren, otomatik kurallar sayfası açılsın ve üye 5 dakika boyunca o sayfada kalmak zorunda kalsın. Bütün kuralları tek tek okuduktan sonra ve 5 dakika dolunca aşağıda okudum, anladım seçeneğini çıksın. İşaretleyip Sosyal'de sörf yapmaya başlasın. Böylece kuralları okumama sorununu bir nebze gidermiş olur yönetim ekibi.
Bizimkiler açık bırakıp gider. Ayrıca çok saçma olur.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı