Technopat sunucularını yenilemeli

Koruyor mu? Siteye erişimi engelleyerek mi koruyor?

Evet. DDoS koruması bu şekilde çalışıyor, sigorta gibi. Başka nasıl korumasını bekliyorsun? Elektrik kaçağı olduğunda sigorta atmadan çalışmaya devam ediyor mu?

Yanlış bilmiyorsam bunları direkt IP adreslerine değil Cloudflare üzerinden atıyorlar.
Direkt IP üzerinden. Siteye girdiğinizde Host üzerinde bir çarpı işareti gördüğünüzde sunucu kaynaklı problemdir.
Koruyor mu? Siteye erişimi engelleyerek mi koruyor?
Cloudflare kalkan görevi görür. Kalkanda delik varsa sitenin direkt IP adresi ortaya çıkar. Direkt IP üzerinden DDOS saldırısı aldığında sunucu gücü dışında yapılabilecek pek bir şey kalmaz. (Tam olarak böyle değil, anlaşılabilmesi açısından böyle anlattım)

Evet. DDoS koruması bu şekilde çalışıyor, sigorta gibi. Başka nasıl korumasını bekliyorsun? Elektrik kaçağı olduğunda sigorta atmadan çalışmaya devam ediyor mu?
Epilepsi gibi beyin korumaya alarak bayılma. Farklı yöntem bulunsun illa kesilmesi mi gerek, DH gibi veya diğer popi haber sitelere saldırı yok bir tek Technopat'a var sanırım. Az önce yine bir yavaşlık vardı.

Sadece bir soru amaçlı soruyorum, kötü bir amacım kesinlikle yok; bu saldırılar diğer büyük sitelere de oluyor mu, oluyorsa onlarda neden kesinti olmuyor?

Epilepsi gibi beyin korumaya alarak bayılma. Farklı yöntem bulunsun illa kesilmesi mi gerek, dh gibi veya diğer popi haber sitelere saldırı yok bir tek Technopat'a var sanırım. Az önce yine bir yavaşlık vardı.

Technopat son zamanlarda büyüyen bir kanal. Bu yüzden çekilmiyor Technopat. Çekemiyorlar. Emin ol ekşi'de Dh'de zamanında çok çöktü.

Epilepsi gibi beyin korumaya alarak bayılma. Farklı yöntem bulunsun illa kesilmesi mi gerek, DH gibi veya diğer popi haber sitelere saldırı yok bir tek Technopat'a var sanırım. Az önce yine bir yavaşlık vardı.
Cloudflare site bağlantısını kesmez. Siteyi kapatmaz. Cloudflare %99.99'un üstünde uptime sağlar. Çok nadiren de olsa sunucuları bakımda olduğunda aktif olmaz; bunun da gerçekleştiğini daha görmedim.

Anlamanız için, DDOS nasıl atılır:

İlk önce sitenin IP adresini bulmanız lazım.
cmd - ping technopat.net yaptığınızda, forumun reel (gerçek) IP adresi yerine, Cloudflare'in (kalkan) IP adresini bulursunuz.

Bu IP adresine DDOS attığınızda ise siz technopat.net adresine değil, Cloudflare sunucusuna DDOS atmış olursunuz. Ki, Cloudflare b*klu 1-Gbps DDOS'lardan etkilenmez.

Bu sitede yaşanan durum ise, sistemde Cloudflare olduğu halde, Technopat.net sitesinin sunucusunun IP adresinin bulunabilir olması, açığa çıkması. Saldırgan bu açıktan faydalanıp, direkt Technopat.net sunucusunun IP adresine DDOS attığında Cloudflare'in hiçbir anlamı kalmıyor. Kalkanı düz tuttuğunu düşün, gökyüzünden ok gelip kafanı yardığında kalkanın ne anlamı kalacak?

Yapılması gereken, Cloudflare'in tüm sistemde etkin olarak çalıştığına ve sitenin gerçek IP adresinin sızmadığına emin olmak. Tabii ki Cloudflare'e tamamıyle bel bağlamak doğru bir hareket mi tartışılır, bunun yanında sunucusu geliştirmesi de yapılmalı.

Bu saldırılar diğer büyük sitelere de oluyor mu, oluyorsa onlarda neden kesinti olmuyor?
Bunu anlatmaya çalışıyorum iki saattir. Büyük site oldu artık Sosyal de. Düşmanın artıyor ona göre kullanıcıları mağdur etmeden daha etkili ve erişim sıkıntı sorunuz en az olması gerekli DDoS saldırılarında. Yavaşlık olsun da kesilme ne siteye erişmek için bekliyorum. Benim internette mi problem var sanırım Google açan bir tek ben değilimdir herhalde.

Geri
Yukarı