Technopat-TN3 modifiye

Bence biraz beklenmeli. Yeni teknoloji her zaman pahalı olur. DDR4 sistemlerin fiyatı da düşmüşken son bir sistem toplanabilir.
Bende o arada kaldım ddr4 toplamalıyım yoksa ddr5 mi beklemeliyim bilemedim. Ama bugün ne alsak yarına kâr olayınıda düşünüyorum.

Neden AMD işlemci istemiyorsunuz ki?
Eski bilgisayarım amd işlemcisine sahip. Bu sefer intel denemel istiyorum ve dediğim gibi intel 13. Nesil yapıp 1 sene içinde rtx4000 serisi düşünüyorum.

Bende o arada kaldım ddr4 toplamalıyım yoksa ddr5 mi beklemeliyim bilemedim. Ama bugün ne alsak yarına kâr olayınıda düşünüyorum.

Eski bilgisayarım amd işlemcisine sahip. Bu sefer intel denemel istiyorum ve dediğim gibi intel 13. Nesil yapıp 1 sene içinde rtx4000 serisi düşünüyorum.
O zaman şimdi sistem almanız doğru olmaz bence.

O yüzden anakartını upgrade yapıp ilerleyen zamanda 13600 veya 13700'e geçip yanına 4000 serisi düşünüyorum. Elimdeki parçaları da satabileceğimi düşünüyorum.
Bence gerek yok çünkü kısa dönemli kullanıcaksınız. Zararlı çıkarsınız. Zaten 1080P'desiniz değil mi?

Size saçma gelebilir ancak bence AM5 ve DDR5 bir sistem toplayın. PSU'yu da 700W alın. RX 6600 vb. bir ekran kartı alın hatta belki de daha düşük bir tane. Zaten 1080P'desiniz henüz. 4000 serisi upgrade için o zaman hazır olursunuz.

Bence gerek yok çünkü kısa dönemli kullanıcaksınız. Zararlı çıkarsınız. Zaten 1080P'desiniz değil mi?

Size saçma gelebilir ancak bence AM5 ve DDR5 bir sistem toplayın. PSU'yu da 700W alın. RX 6600 vb. bir ekran kartı alın hatta belki de daha düşük bir tane. Zaten 1080P'desiniz henüz. 4000 serisi upgrade için o zaman hazır olursunuz.
İşin amd boyutu var o yüzden intel istediğim için yardım istiyorum aslında. Amd kesinlikle istemiyorum diyebilirim işlemci olarak.

Evet ekran olarak 1080p deyim.

13. Serileri var aslında siz hangisinden bahsediyorsunuz? Birde anakartını değiştirmek istiyorum. O listeden hangi kartı almalıyım sizce? Benim attığım yeterli olur mu ?
Hmm o şekilde olabilir fakat Intel'in 14. nesili çıkacak. Bence DDR5 geçme sevdası için çok erken şu an. Zaten attığınız linkteki bilgisayar da o kadar fırsatlık bir şey değil.

Ben tek tıkla benzerini çok yakın fiyata buldum.

Çok acil bir şeyse orta seviye 6600'lü bir sistem alın tekrar söylüyorum zaten 1080P'desiniz. 14. nesil Intel gelince ona geçersiniz komple.

Geri
Yukarı