Technopat-TN3 modifiye

Hmm o şekilde olabilir fakat Intel'in 14. nesili çıkacak. Bence DDR5 geçme sevdası için çok erken şu an. Zaten attığınız linkteki bilgisayar da o kadar fırsatlık bir şey değil.

Ben tek tıkla benzerini çok yakın fiyata buldum.

Çok acil bir şeyse orta seviye 6600'lü bir sistem alın tekrar söylüyorum zaten 1080p'desiniz. 14. nesil Intel gelince ona geçersiniz komple.

Attığınız linki inceledim kasa PSU ve GPU markaları farklı ama aynı sistem birebir. Bu sistem gaminggen de anakartı değiştirmezsek 200 400 TL daha ucuz hatta 22 TL fark ise 3600MHz Single kit takılabiliyor ama 2X Single kit ne gibi sıkıntısı olur bilemedim.

@Luzbel AMD bir GPU almaktansa AMD bir işlemci tercih edin, acı tecrübeyle sabittir.

3080'li olan sistemin fiyatı iyi, 5600'de gayet iyi bir işlemci. İleride 12900K rakibi 5800X3D'ye geçilebilir.

@Luzbel AMD bir GPU almaktansa AMD bir işlemci tercih edin, acı tecrübeyle sabittir.

3080'li olan sistemin fiyatı iyi, 5600'de gayet iyi bir işlemci. İleride 12900K rakibi 5800x3D'ye geçilebilir.

Neden AMD GPU'lar kötü mü? 6800 vs 3080 izlediğimde YouTube'da bir birine çok da uzun kartlar değiller. İşlemci olarak Intel seçmemen sebebi tamamen kişisel seçimlerden dolayı aslında inten toplamak istediğim için eski kasamda da Intel diye yola çıkıp AMD de bitirdim bu sefer Intel istiyorum.

@Luzbel Maalesef sürücü vb sorunlardan sahip olduğum Laptop'ı elime alasım bile gelmiyor.

3080, 6800'den daha iyi bir kart. 5600'de gayet yeterli bir işlemci.

Laptopta kesinlikle AMD önermem zaten ama desktopta GPU'larda fena değiller diye biliyorum. 3080 söylediğin hibi 6800'den daha iyi bir kart. Ama işlemci konusunda Intel'e daha çok güveniyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı