Technopat-TN3 sistemin fiyatı yükselmiş

Fiyat artışı aslında yoğun talep üzerinede yapılabilir bunu doğru ve mantıklı bulabilirim, aşırı talep var diyelim fiyatı bir miktar yukarı çekebilirsiniz fakat aynı sistemi hatta daha iyi bileşenleri olan bir sistemi 22k dan 19k olacak şekilde hazır sistemlere dahil etmek nedir allah aşkına? aradaki fark 1-2 gün dolayısıle dolar aynı , bu işlerin tutarlı bir yanı olması lazım.

Fiyat artışı aslında yoğun talep üzerinede yapılabilir bunu doğru ve mantıklı bulabilirim, aşırı talep var diyelim fiyatı bir miktar yukarı çekebilirsiniz fakat aynı sistemi hatta daha iyi bileşenleri olan bir sistemi 22k dan 19k olacak şekilde hazır sistemlere dahil etmek nedir allah aşkına? aradaki fark 1-2 gün dolayısıle dolar aynı , bu işlerin tutarlı bir yanı olması lazım.
Alacağım monitöre de 1.700 fiyat artışı geldi ciddi manada tek kelime ile "harika".

İzoly bilgisayar bile 5-6k olmuş, doların hali ortada hocam😶
Tutarlı-mantıklı olan birçok şey kabul edilebilir. doların hali ortada tabi ki doğru bir tespit hatta stoklara 1yıl önce girmiş bir ürünü uzun süre düşük fiyattan satabilir, yeni stoğa dahil ettiği aynı ürünü ciddi anlamda yüksek fiyattan satabilir. ama 22k olan bir ürünü 2 gün sonra 19k ya başka bir isimle hazır sisteme dahil ediyorsa bunda bir tutarsızlık görürüm. böyle birşey olması için doların hatırı sayılır bir düşüş yaşaması ve bu ürünleri satıcı firmanın yeni dolar kuru üzerinden stoklara dahil etmesini gerektirir. eee böyle bir durum yok. o zaman 22k ya sattığın sistemden daha fazla kazanıyordun. başka değişkenler beni bağlamaz tüketici açısından bu kabul edilmez.

Bu monitörü alacaktım fakat fiyat artışı var fazlasıyla.
Bu nasıldır?

Bu monitörü alacaktım fakat fiyat artışı var fazlasıyla.
Bu nasıldır?
Normal olan fiyat farkı eskisiydi sanırım 200tl bir fiyat farkı vardı. özellikler incelendiğinde de sizin almak istedğiniz daha yeni bir model ve çok küçük farklılıklar var. örneğin daha az enerji tüketiyor, pivot özelliği var ve parlaklık daha fazla 200tl farkı hak ediyor ama sadece o kadar. ben vg27aq1a almıştım. o zaman fiyatı 5.7k dı. 5.3k iken dikkatimi çekmişti ama sipariş verememiştim dahası qz modeli o dönemde vardı ve fiyat farkı yine çok cuziydi ama gözümden kaçmıştı. sonuçta qz modeli asla şu anki fiyatı hak etmiyor kesinlikle alınmaz. 1a modeli alabilirsiniz sosyalde 5.4k ya monitör tavsiylerinde aynı özelliklere sahip monitör var küçük bir araştırma ile bulursunuz zaten ben şahsen onu tavsiye ederim.

Normal olan fiyat farkı eskisiydi sanırım 200TL bir fiyat farkı vardı. Özellikler incelendiğinde de sizin almak istedğiniz daha yeni bir model ve çok küçük farklılıklar var. Örneğin daha az enerji tüketiyor, pivot özelliği var ve parlaklık daha fazla 200TL farkı hak ediyor ama sadece o kadar. Ben VG27AQ1A almıştım. O zaman fiyatı 5.7k dı. 5.3K iken dikkatimi çekmişti ama sipariş verememiştim dahası qz modeli o dönemde vardı ve fiyat farkı yine çok cuziydi ama gözümden kaçmıştı. Sonuçta qz modeli asla şu anki fiyatı hak etmiyor kesinlikle alınmaz. 1A modeli alabilirsiniz sosyalde 5.4K ya monitör tavsiylerinde aynı özelliklere sahip monitör var küçük bir araştırma ile bulursunuz zaten ben şahsen onu tavsiye ederim.

QA modeli normalde 144 Hz, QZ modeli ise 165 Hz arasında büyük bir fark olur mu?
Çünkü bir kere alacağım ve uzun bir süre götürmesini istiyorum. Almışken tam alayım kafasıyla eğer o farkı gözden çıkarırsam hakkını verir mi?

QA modeli normalde 144 Hz, QZ modeli ise 165 Hz arasında büyük bir fark olur mu?
Çünkü bir kere alacağım ve uzun bir süre götürmesini istiyorum. Almışken tam alayım kafasıyla eğer o farkı gözden çıkarırsam hakkını verir mi?
Q1A modeli 170hz olarak görünüyor, 165hz de olabilir ama kesinlikle 144hz değil tabi incelendiğinde bunun oc ile olduğu görülüyor yani oc özelliğini açmazsanız 144hz olarak çalışıyor mönitör. ama ben bunun QZ modelinde de farklı olduğunu düşünmüyorum. nereye bakarsanız bakın en kötü Q1A modeli için 165hz yazıyor. gönderdiğiniz linkte bile q1a modeli 170hz görünüyor ama standart ayarlarda qz modeli 165hz ise tercih edebilirsiniz tabi 200-300tl fark varsa tercih edilebilecek bir monitör.

Geri
Yukarı