Çözüldü Technopat TurkNet'e neden tepkisini koymuyor?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

kronik1907

Hectopat
TurkNet'in ahlaksızca son yaptığı yaptığı zamma nedense bu firmadan mamalanan Technopat'tan hiçbir tepki yok.
Forumda açılmış konu var.
Technopat'tan katılan yok.
Forumda kendilerinin açtığı farklı bir konuda durumu hatırlatan bir bildiride bulunuyoruz cevap yok.
Facebook sayfalarındaki paylaşımlarında konuyu hatırlatıyoruz cevap yok.

YouTube videolarinda konuyu hatırlatıyoruz bir cevap yok.

Bu kadar bildirimi hiçbir şekilde görmeme şıkları yok.

Acaba neden ayda bir TurkNet reklamı yapan bu şirket bu ahlaksız zamma karşılık bir kelam laf etmiyor?

Hayatlarının sonuna kadar yetecek miktarda prim mi aldılar bu TurkNet'ten acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Adım adım fikirlerimi beyan edeyim:
  • Öncelikle TurkNet'in enflasyonist bir ortamda zam yapmama sözü vermesi şahsi fikrimce bir hataydı.
  • Zaten TurkNet'in yükselişinden pek hoşnut olmayan arkadaşlar hat ücretlerini fırlatınca doğal olarak TurkNet zammı da kaçınılmaz oldu.
    • Yani zammın sebebi Turk Telekom hat ücretlerini artırması.
    • GigaFiber'de fiyat aynı devam ediyor. TurkNet burada sözünü tuttu ki buradan da zammın TT kaynaklı olduğunu anlamak mümkün.

Bu durumda ne yapabilirsiniz?​

• Taahhütsüz olduğu için TurkNet aboneliğinizi iptal edebilirsiniz.
  • Technopat'ın bu konuya yaklaşımını uygun bulmuyorsanız daha tarafsız olduğunu düşündüğünüz platformlara yönelebilirsiniz.
Sevgiler
Sorunuzu sorununuzu Technopat Sosyal'de paylaşın çözüme kavuşturalım lafı havada kalacaksa hava atmanın bir manası yok.
Ülkeyi ben mi yönetiyorum? Hat ücretlerine ben mi zam yaptım? O toz kondurmadığın hükümet sayesinde bunların hepsi. Telekom'u Harari ailesine ben mi sattım?

ISS'ye de suç bulamiyorum işin açıkçası, onlar da ülkenin böyle olacağını hesaplayamadi. Hiçbir firma elindeki müşteriyi mağdur etmek istemez. 6'li magnum, 130gr Pringels ve 1 paket sigaranın 121 TL ettiği bir ülkedeyiz. Tek hataları insanlara 2023 6. aya kadar zam yok diye söz vermeleri, kullanıcılar tepki gösterirse zammı geri cekebilirler ama ona karşı da şöyle bir seçenek sunmuslar. 2023 hazirana kadar olan miktarı 3 taksitte ödersiniz, şimdiki fiyattan yararlanacaksiniz. Yoksa fiyatlar artacak demişler. Artık ülkede olan şeylere şaşırmıyorum.
Tam olarak bu. TurkNet, enflasyonist ortamda geleceği göremeden bir söz verdi. Vermeyecekti bu sözü. Ülkenin durumu ortada.

Şimdi söylediklerimden dolayı taşlanıcam ama arkadaşlar haksızsınız Recep abi haklı ekonomi sanki güllük gülistanlık gibi neden zam yapıldı? Neden tepki koyulmuyor? Gibi saçma sapan sorular sormak yerine buraya başka yerlerin kapıların çalınması gerek. Burada keyfi keder zamlar yapılmıyor enflasyon belli giderler belli sizde üretici olsanız sizde zam yapardınız emin olun. İtalya da ne kadardı tam hatılarmıyorum arkadaşım söylemişti 100 GB internet 15 dolar veya 20 dolardı şimdi gelin düşünün neden diye neden bizde 25 değil neden 50₺ değil diye(tl bazı alarak söyledim)

türkiye de 1. olan bir firma istediğiniz hızı kontrol ederek size en iyi kalite veriyor ve neden 139 diyorsunuz adamlar diğer firmalara fark atmış elbette kazançlarına kazanç katacak hakları var diğerlerine daha çok çalışıyorlar çünkü helal olsun daha fazla alsınlar eğer kaliteli bir şey kullanacaksanız kusura bakmayın bu ülkede eğileceksiniz zaten her türlü eğiliyoruz da neyse

Bak burada siyaset yapma.
Bir akıllı sen değilsin burada değiştirebileceğimizi taahhüt olmadığını biz de biliyoruz.
Ayrıca zammın sebebini de biliyoruz.
İlk yapılan zamda herhangi bir operatöre suç bulduk mu bulmadık.
Enflasyonundan tut işçi maliyeti altyapı maliyeti var oğlu var
Bir şey demedik.
Peki bu zam sırasında haziran 2023'e kadar zam olmayacağı söylendi mi?
Söylendi.

Söylendiyse o söz tutulacak.
Bizim derdimiz yapılan 2. zammın
Haziran 2023'e kadar yapılmayacağı söylenmesine rağmen yapılması.
Haziran 2023'e kadar zam yok denildiği süreçte bağlattıysanız zaten size zam yapılmayacak, ortada sözünü tutmamak gibi birşey söz konusu değil, bende o süreçte bağlattım, aradığımda size zaten zam uygulanmayacak, bu size verdiğimiz bir taahhüttü, mağdur olmayacaksınız dendi, birkaç güne de herkese mailler gönderildi, aynı şekilde Turknet'in kendi fiber altyapısını kullananlara da zam yapılmayacak, Turknet sonsuza dek bu kampanyayı sürdürmek zorunda değil, siz bu kampanyaya istinaden bağlattıysanız zaten size olan sözleri hâlâ geçerli, zam yeni bağlatanları kapsayan bir durum, gereksiz yükselmişsiniz.

Adım adım fikirlerimi beyan edeyim:
  • Öncelikle TurkNet'in enflasyonist bir ortamda zam yapmama sözü vermesi şahsi fikrimce bir hataydı.
  • Zaten TurkNet'in yükselişinden pek hoşnut olmayan arkadaşlar hat ücretlerini fırlatınca doğal olarak TurkNet zammı da kaçınılmaz oldu.
    • Yani zammın sebebi Turk Telekom hat ücretlerini artırması.
    • GigaFiber'de fiyat aynı devam ediyor. TurkNet burada sözünü tuttu ki buradan da zammın TT kaynaklı olduğunu anlamak mümkün.

Bu durumda ne yapabilirsiniz?​

• Taahhütsüz olduğu için TurkNet aboneliğinizi iptal edebilirsiniz.
  • Technopat'ın bu konuya yaklaşımını uygun bulmuyorsanız daha tarafsız olduğunu düşündüğünüz platformlara yönelebilirsiniz.
Sevgiler

Çözüm
Sorunun cevabi basit degil mi zaten? TurkNet Technopat sponsoru. Hiçbir kurulus kendi sponsorunu kotulemez cunku maddi destek verir sponsorlar. Ayrica TurkNet'in yaptigi zam TurkNet'i gozumden dusurdu. Altyapi ucretleri ayagina kitlediler musterilerine. Halbuki TurkNet bu zammı mayıs ya da mart ayinda getirmisti. Soz verip tutmamasi da ayri konu.

Sorunun cevabi basit degil mi zaten? TurkNet Technopat sponsoru. Hiçbir kurulus kendi sponsorunu kotulemez cunku maddi destek verir sponsorlar. Ayrica TurkNet'in yaptigi zam TurkNet'i gozumden dusurdu. Altyapi ucretleri ayagina kitlediler musterilerine. Halbuki TurkNet bu zammı Mayıs'ya da mart ayinda getirmisti. Soz verip tutmamasi da ayri konu.

Recep abinin yazdığını okuyabiliyor musun yoksa heceleyelim mi?

Bu üslup ile size niye cevap vereyim ki? Siz Türk Telekom'a layıksınız. İptal edip Türk Telekom kullanın 🤗

Para aldığınız firmayı yüceltip diğer firmalar ile anlaşmalı olmadığınız için kötülemeniz komik olmuş. Kullanıcıları böyle aşağılamanız hiç doğru değil. Arkadaş düşüncesini doğru bir üslup ile dile getirmiş, sırf eleştiriliyorsunuz diye üslubunuzu bozmanız yakışmadı size. İyi günler hocam :) Bu arada Türk Telekom kullanmıyorum, kullanmam da.

Para aldığınız firmayı yüceltip diğer firmalar ile anlaşmalı olmadığınız için kötülemeniz komik olmuş. Kullanıcıları böyle aşağılamanız hiç doğru değil. Arkadaş düşüncesini doğru bir üslup ile dile getirmiş, sırf eleştiriliyorsunuz diye üslubunuzu bozmanız yakışmadı size. İyi günler hocam :) Bu arada Türk Telekom kullanmıyorum, kullanmam da .

Hangi cümlede seviyemi bozduğumu sözler misiniz beyefendi, ben göremedim zira.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı