Technopat Üyelerinin Bilgi Yeterliliği

Açmış olduğunuz konulara gösterilen ilgi ve çözüm önerileri sizi memnun ediyor mu?

• Çok memnun kalıyorum.

Oy: 119 32,5%
  • Genel olarak çözüm üretilemiyor. Daha sonradan kendim çözmek zorunda kalıyorum.

Oy: 87 23,8%
  • Hiç memnun değilim çünkü maksat mesaj kasmak olsun tutumunda takılan insanlar çoğunlukta.

Oy: 72 19,7%
  • Hiç memnun değilim diyemem ama açılan teknik bir konuya gösterilen doğru ilgi bence de çok yetersiz.

Oy: 88 24,0%

• Oy verenlerin toplamı
    366
Öyle öyle, baktım şimdi konu olarak açmışsın. Onu soru şeklinde aç bak nasıl damlıyorlar, izle sadece...

Anlamadım. Neden bahsediyorsunuz?

Technopat üyelerinin bilgi yeterliliğini bilemem ama, birçok konu açan üyenin armut piş ağzıma düş modunda olduğunu gözlemlediğimi söyleyebilirim.

Adam oyunda yaşadığı bir sorun için konu açıyor. Rehber yardımıyla hata raporu oluşturmasını istiyorum. Diyor ki nasıl yapacağım? Ben anlamıyorum sen bilgisayara bağlanıp yapsana. Videoya tıklayıp izlemeye üşeniyor adam. Bir diğeri de üşenip direkt oyunu siliyor. Yani istiyorlar ki her şey bedavadan önlerine konulsun.

Açtığınız konuya beklediğiniz cevap gelmiyorsa biraz araştırma zahmetine girmeniz gerekiyor. Özellikle yabancı kaynakları. Yabancı dil bilmiyorsanız çeviri siteleri mevcut. Çat pat bir şeyler yazıp çevirseniz bile iş görür. Sanki burada sunduğum çözümlerin hepsini ezbere mi biliyorum. Yabancı kaynaklardan araştırıp yapıştırıyorum cevabı.

İnsan araştırmayı ve öğrenmeyi sevmeli. Eskiden olsa anlarım da, artık her şey elimizin altında desek yeridir.

Technopat üyelerinin bilgi yeterliliğini bilemem ama, birçok konu açan üyenin armut piş ağzıma düş modunda olduğunu gözlemlediğimi söyleyebilirim.

Adam oyunda yaşadığı bir sorun için konu açıyor. Rehber yardımıyla hata raporu oluşturmasını istiyorum. Diyor ki nasıl yapacağım? Ben anlamıyorum sen bilgisayara bağlanıp yapsana. Videoya tıklayıp izlemeye üşeniyor adam. Bir diğeri de üşenip direkt oyunu siliyor. Yani istiyorlar ki her şey bedavadan önlerine konulsun.

Açtığınız konuya beklediğiniz cevap gelmiyorsa biraz araştırma zahmetine girmeniz gerekiyor. Özellikle yabancı kaynakları. Yabancı dil bilmiyorsanız çeviri siteleri mevcut. Çat pat bir şeyler yazıp çevirseniz bile iş görür. Sanki burada sunduğum çözümlerin hepsini ezbere mi biliyorum. Yabancı kaynaklardan araştırıp yapıştırıyorum cevabı.

İnsan araştırmayı ve öğrenmeyi sevmeli. Eskiden olsa anlarım da, artık her şey elimizin altında desek yeridir.
Noktaladın, güzel bir yere değindin. Sonuçta ben veya başkası annemizin karnında öğrenmedik, bir takım temel şeylerin bilinmesi gerekiyor. En azından yaşadığı sorunu çözmek adına bir uğraşı... Karşılıksız yapılan yardımlara bazılarının yaptığı emrivakiler yok mu bir de... Aynı şekilde yardım edenlerin bazıları da çok masum değil, bir tripler falan, sanırsın dünyayı kurtardın arkadaş.

Geri
Yukarı