Technopat Üyelerinin Bilgi Yeterliliği

Açmış olduğunuz konulara gösterilen ilgi ve çözüm önerileri sizi memnun ediyor mu?

• Çok memnun kalıyorum.

Oy: 119 32,5%
  • Genel olarak çözüm üretilemiyor. Daha sonradan kendim çözmek zorunda kalıyorum.

Oy: 87 23,8%
  • Hiç memnun değilim çünkü maksat mesaj kasmak olsun tutumunda takılan insanlar çoğunlukta.

Oy: 72 19,7%
  • Hiç memnun değilim diyemem ama açılan teknik bir konuya gösterilen doğru ilgi bence de çok yetersiz.

Oy: 88 24,0%

• Oy verenlerin toplamı
    366
Gereksiz mesaj adı altında çok ağır ceza veriyor yönetim bence. Özellike benzer cezadan aldıysan 3-5 günü bile geçiyor susturulmalar. Bazıları gerekli olsa bile bazıları gereksiz olabilir bu cezaların. Konularda bu uygulanırsa caydırıcı olabilir.
Hocam sormayın, bir cahil vardı ona kanıtlayacağım diye gittim ceza yedim. Hakkım haram olsun o adama. Sonra 3 tane gereksiz atmıştı admin de bana. Ama Recep Baltaş bile görse bana hak verirdi. Her mail atana modluk verilmeye başlandı.

Sürekli birbirini etiketleyen, birinin önerdiği ürünü her yere atan üyeler var. Saadet zincirleri oluşmaya başladı. En azından benim gördüğüm bu.
İyi ki bi' soğutucu, kasa önerdim. Her konuya etiketleniyorum arkadaş. :D Bi' de şey var.

@BerkayZ87

Bunu yazıp kaçanlar var o çok komik.

ECefeZkXUAE_uEi.jpg

Bir bu sorun var bir de alt alta aynı cevabı yazanlar çok. Mesela birisi bir şey sormuş onun altına herkes anı kelimelik cevabı yazıyor. Olması gereken ilk yazanı beğenmek yada sağdaki sayıyı arttıran tiki tıklamak. Böylece daha temiz olabilir konular. Misal yazacağım şeyi birisi 10 saniye önce yazmışsa beğenir geçerim. Zaten yazılmış bir daha neden 10 kere yazılır ki?
Her kategori için bilgi seviyesi yeterli en az 2 tane yetkili alımı yapsalar aslında bu tarz sorunlar da olmayacak, belki burası çok daha iyi ve faydalı bir yer olacak. Merak ediyorum acaba hiç benim gibi düşünen olmuş mudur daha önce?

Technopat Sosyal içerisinde gezinirken fark ettiğim birkaç şey oluyor genellikle. Bunlardan en çok gözüme çarpanlardan bir tanesi sosyal üyelerinin bilgi yeterliliği konusunda. Genel olarak Sosyal içerisinde vakit geçirenlerin büyük bir çoğunluğun amacı herhangi bir üyenin açmış olduğu konuya doğru bir çözüm önerisi getirmekten ziyade konuya yazmış olmak için yazmak, yani sırf mesaj kasayım sosyal üzerindeki etkileşimimi artırayım yönündeymiş gibi bir izlenim alıyorum. Burada zaman geçiren arkadaşların büyük bir çoğunluğunun yaş kitlesinin küçük olduğunu varsayarsam ve geçmiş yıllarda açmış olduğum birkaç konuma atılmış olan mesajların çözüm önerisi getirmekten çok uzak olması ve konularımın zamanla unutulmaya terk edilmiş olduğuna şahit olmuştum. Şu an bu yazdığımı okuyan üyeler bu konumun altına yorum bıraksın ve açık sözlü bir şekilde bu konuyu tartışalım. Belki benimle hemfikir olan üyeler vardır aranızda. Sizlerin de görüşlerini merak ediyorum.
Technopat Sosyal üyelerinin bilgi seviyesine normal denebilir. Forum sitesi diyince aklınıza profesyonel seviye bilgi ve destek gelmesin. Ayrıca forum sitelerinden de alacağınız bilgi kısıtlıdır, neticede burda herkes bildiği kadarıyla yardımcı olabiliyor ve herkes herşeyi bilmiyor doğal olarak.

Turbox konuları genellikle dalga geçenlerle dolu oluyor. Bir aralar ben de yapıyordum, evet. Ama artık neden alınmaması gerektiğini, fason mal olduğunu açıklıyorum ve geçiyorum. "I'm planting Turbox" esprisini yapan çok. Konu sahibinin kafasını karıştırıyor bu tarz şeyler. Neden alınmaması gerektiğini açıkla geç.

Technopat Sosyal üyelerinin bilgi seviyesine normal denebilir. Forum sitesi diyince aklınıza profesyonel seviye bilgi ve destek gelmesin. Ayrıca forum sitelerinden de alacağınız bilgi kısıtlıdır, neticede burda herkes bildiği kadarıyla yardımcı olabiliyor ve herkes herşeyi bilmiyor doğal olarak.
Dostum bence sen konuyu tam olarak doğru anlayamamışsın. Genel olarak yakınılan durum herkesin bildiği kadar yardımcı olması değil, genelin bilmediği halde yardımcı olmaya çalışmak için yardımcı olmaya çalışması veya hiç yardımcı olamaması. Herkes herşeyi bilmek zorunda değil tabiki benim vurgulamak istediğim o değil. Bilmediği halde laf kalabalığı oluşturanlar ve teknik konulardaki yetersiz destek.

Dostum bence sen konuyu tam olarak doğru anlayamamışsın. Genel olarak yakınılan durum herkesin bildiği kadar yardımcı olması değil, genelin bilmediği halde yardımcı olmaya çalışmak için yardımcı olmaya çalışması veya hiç yardımcı olamaması. Herkes herşeyi bilmek zorunda değil tabiki benim vurgulamak istediğim o değil. Bilmediği halde laf kalabalığı oluşturanlar ve teknik konulardaki yetersiz destek.
Forumda bilgi yetersizliği olduğunu düşünüyorsanız o zaman dünyaca bilinen teknoloji forum sitelerini tercih edin. Türkiye'de genel olarak seviye çok yüksek değil bu konularda, diğer forumlar içinde söylüyorum.
Bahsettiğiniz bilmediği halde laf kalabalığı yapmakta yanlış birşey tabiki, bilmiyorsan yardımcı olmaya çalışmazsın olur biter.
Ne forum siteleri var aylarca konulara cevap verilmeyen. En azından bu sitede kısa sürede geri dönüş yapılıyor çok üyesi olduğu için. Ayrıca bende defalarca tavsiye edilen ama faydası olmayan hatta zararı olan birçok öneriyle karşılaştım forumda. Bu normal birşey sayılır.

Açtığım konuların büyük çoğunluğunda üyeler sayesinde çözüme kavuştum. Açtığım konularda çoğu zaman kasıtlı olarak sorunumu veya sorumu uzun uzun detaylı bir şekilde anlatıyorum. Mesaj kısmında tek tek sorulup konu boşuna uzamasın diye başkaları sormadan kendim eklemeye çalışıyorum her şeyi. Mesaj kasmaya gelecek kişiler yazıları okumaya üşenip geri çıkıyordur belki. :D

Yeni konular

Geri
Yukarı