Technopat üzerinden dolandırıcılık

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hocam bir kişi değil ki, son 2-3 haftadır ikinci el kategorisinde dolandırılma konuları iyice arttı.
Hesap satışlarının yasaklanıp yasaklanmamasına bir şey diyemem ama ikinci el kategorisine mesaj yazma sınırı 100 olmamalı artık.

Bunu destekliyorum.
Zaten bu arkadaş çok öncesinden ifşa olmuştu. Mesala ben 4 aydır bu forumda satış yaptım. Steam gift card, Ortak oyun, Spotify, Youtube Premium. Şuana kadar kimseyi mağdur etmedim. Eğer ki burada yasaklansa bile saygı duyarım yapacak bir şey yok.

Şu konular neden onaylandıktan hemen sonra kilitlenmiyor veya gereken yapılıp kapatılmıyor anlamıyorum. Şimdi dolandırıcı kişiyi rencide edecekler büyük ihtimalle. Ayrıca bu kadar yaygara koparmaya çalışmanın bir anlamı yok bence, forumun kurucusunu etiketlemişsin. Dolandırıcı uygun bir ceza almalı, bu kadar basit. Moderatörlerin daha fazla veya daha net kanıtlara ihtiyacı varsa da konuyu açan kişilere özel mesaj yoluyla falan ulaşabilirler ki zaten pek de umurlarında değil sanırım, ne zaman dolandırıcı konusu görsem moderatörlerin pek umurunda olmuyor sunulan kanıtların (ekran görüntüsü vb.) doğruluğu ve ne kadar manipüle edilebilir olduğu.

@Akif hocam konunuzu kanıtlar nitelikte bir konu daha açılmış. Sizi göremedim içeride etiketleyim dedim 😀
"Microsoft'u dolandırdım alıcıları rahat rahat dolandırırım" demiş herhalde adam. :D :D
Adam bir de hak yiyip "hakkımı helal etmiyorum" diyor :D :D

Şu konular neden onaylandıktan hemen sonra kilitlenmiyor veya gereken yapılıp kapatılmıyor anlamıyorum. Şimdi dolandırıcı kişiyi rencide edecekler büyük ihtimalle. Ayrıca bu kadar yaygara koparmaya çalışmanın bir anlamı yok bence, forumun kurucusunu etiketlemişsin. Dolandırıcı uygun bir ceza almalı, bu kadar basit. Moderatörlerin daha fazla veya daha net kanıtlara ihtiyacı varsa da konuyu açan kişilere özel mesaj yoluyla falan ulaşabilirler ki zaten pek de umurlarında değil sanırım, ne zaman dolandırıcı konusu görsem moderatörlerin pek umurunda olmuyor sunulan kanıtların (ekran görüntüsü vb.) doğruluğu ve ne kadar manipüle edilebilir olduğu.
Hayır zaten gereği yapılmış. Technopat da zaten alıcı ve satıcı arasında durum dedi. Dolandırılma olayı adamları bağlamaz. Sadece forumdan ban yer. Gamesatiş olsa ozaman şikayet ederdin ama onlar da karışmıyor. Gidin şikayet edin diyor 5-10 TL içinde kimse uğraşmıyor.

Bir de hakkımı helal etmem diyor :). Bilmiyor ki o paranın kendisine bir faydasının olmayacağını.

"Microsoft'u dolandırdım alıcıları rahat rahat dolandırırım" demiş herhalde adam. :D :D
Adam bir de hak yiyip "hakkımı helal etmiyorum" diyor :D :D
Yaşı küçük çocuk büyük ihtimal. Herkesi dolandırıp en büyük kul hakkını yiyen o ama sorsan alan kişi kul hakkı yapiyor. Yada arkadaşın İQ baya düşük kendini haklı çıkarmaya çalışmış

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı