Technopat ve Katı Kuralları

Technopat yönetimi abartıyor mu?

• Oy verenlerin toplamı
    128
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Mucosoft

Megapat
Makaleler
12
Daha önce burada bir konu paylaştım ve o cezadan sonra forumda pek aktif olmadım. Şimdi tekrar bir konu açarak bu konuyu detaylandıracağım.

Paylaştığım konu o kadar özenli ve Türkçe diline uygun bir şekilde yazıldığı halde yönetim ekibinden biri geldi ve bağlaç hatası yüzünden uyarı kesti. Tam hatırlamıyorum, 1 veya 3 günlük bir susturma aldım. Bunun yüzünden konuya cevap yazamayıp bir süre forumu bıraktım. Aşırı abartılı bir sistem olduğunu söylemem gerek. O kadar kaliteli yazmaya özen gösteriyoruz fakat aradan kaçan küçücük bir hata yüzünden devasa bir ceza veriyorsunuz.

Yazım denetimi sistemi eklediniz fakat bağlaç veya birleşik yazılan ekleri ayırt eden bir yapay zeka kodlayamadınız mı? 🤔

1 saatlik uyarı almışsınız. Bağlaçların yanlış yazılmasına pek tolerans göstermiyoruz. :)

Bağlaç olan "de/da/ki" ayrı yazılır

Eskiden 1 gün cezalar vardı. Hatta açtığım birkaç inceleme konusunda yaptığım hatalar yüzünden bir günlük cezalar aldığım olmuştu, cevap yazamamıştım.

Evet, kısıtlanmak sinir bozucu. Ama buranın havasını koruyan da bu kurallar.

Moderasyonu eleştirebilirsiniz. Ama kurallar burayı "Technopat Sosyal" yapan ana unsur.

Tabii bir diğer unsur da güzel üyeleri. :)

Yönetim abartmıyor. Bazen görevli moderatörlerin hatalı uygulamaları oluyor. Daha dün bununla ilgili çok konuşuldu bir konudaki bir moderatörün üslubu nedeniyle. Recep Baltaş yazdı özür diledi ama onun bir suçu yok bence. Ara sıra görev aşkıyla yanıp tutuşan moderatörler doğrudan veya mantıklı insiyatiften şaşabiliyor. Moderatörden kimse çıt duymadı. Hatadır olabiliyor bazen enteresan ceza yaptırımları.

Ekleme: 1 saatlik uyarı almışsınız abartmayınız :)

Yazım denetimi sistemi eklediniz fakat bağlaç veya birleşik yazılan ekleri ayırt eden bir yapay zeka kodlayamadınız mı? 🤔

Evet, yapılabilir. Zamanla olacaktır. Şu anki sistemde yapay zeka yerine basit, statik bir fonksiyon var. Kelimeyi gördüğü zaman, değiştiriyor. Ama anlamına bakamıyor.

Kim bilir, ileride bu özellik de gelir belki. :)

Her şeyi devletten beklememek gerekiyor.

Bağlaç olan de/da/ki ilkokul seviyesindeki bir kural, yanlış yazıldığında ise anlamı son derece etkiliyor. Öğrenmeniz faydanıza olur zira bir gün iş için mail attığınızda yanlış yapmak istemezsiniz. Orada da sizi düzeltecek bir mekanizma olmayacak :)

Benim sözelim berbattır, ben de zamanında çok ceza aldım bu kuraldan ama mantığını araştırınca ve oturtunca çat çat kullanıyorum artık :)

Bu artık espri konusu haline bile geldi. Her Türk vatandaşının bilmesi gereken yegane kurallardan biri artık. 😀

Sosyalde can sıkan uyarılar, cezalar değil aslında. Gerekli uyarı ve açıklamaların yapılmaması. Evet doğru bir şeyler yapılmaya çalışılıyor ancak hala bir şeyler eksik bu konuda.

Dikkat etmeme rağmen ben de yazım hataları yapabiliyorum. Cezalar bir bakıma öğretici oluyor. Aynı hatayı yapmamayı öğretiyor. 😄

Yönetim ekibine sesleniyorum sorunumuz olduğu zaman bazen küçük hatalar yapabiliyoruz ve 1 gün falan uzaklaştırma alabiliyoruz ve 1 gün sonra mesajlara cevap verdiğimizde geri dönüş olmuyor sizden ricam kendi konumuza cevap verebilmemiz ama diğer konulara cevap yazamamamız olacaktır.
Sizden ricam bu konuyla ilgilenmeniz ve bir üst kişilere iletmeniz olacaktır.

Konuları gezerken 5 konudan birinde yazım hatası görüyorum ama nedense fark edilmiyor ama ben ne zaman bir yorum yapsam yazım hatası varsa anında uyarı alıyorum hatta bir kere gereksiz yere fazladan uyarı vermişti.
Not: yine ban yiyebilirim.
Neyse ban kaldırmanın yolu var kolay gelsin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı