Technopat ve Kuralları? (!)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

thesunset

Hectopat
Yer
unknown
Site üzerinde dolaşırken profiller arası bir şekilde en çok mesaj atan üyeler kısmına geldim ve orada ilk sıradaki kullanıcı olan @Recep Baltaş 'ın profiline girdim, ve o an profil mesajları dikkatimi çekti.

Bu profil mesajlarını daha sonra kendim de yazmak istedim kendi profilim de kendi düşüncelerimi ama sonra kullanıcı yetkisi kısıtlandığını fark ettim. Daha sonra Recep beyin profilindeki mesajlara baktım ki, "Allah, Allah!" bunlar nasıl nefret söylemleri, nasıl bir kin, nasıl bir öfke!..

Recep bey kendi koyduğu kuralları, site yöneticisi olduğu için her halde pek umursamamış, ağzına geleni vermiş veriştirmiş.

Eğer bu platform da (Technopat) kişilerin koymuş olduğu kurallar esnetilebiliyor ise biz kullanıcılara da 'Profil Mesajları' yetkisi verin, bizde kendi bildiğimiz doğruları yazalım.

Technopat Sosyal Kuralları:
  • Madde 31:​
  • Dini veya siyasi mesaj veren avatarlar, profil imzalarının yanında Technopat logosu kullanan avatarlar da silinecektir. Aşırı dikkat çeken, rahatsız edici GIF avatarlar da silinebilir.
  • Madde 36:
  • Üye olan herkes bu kuralları okumuş ve kabul etmiş demektir. Sitemizde yer alan Technopat Site Kullanım Koşulları ve Gizlilik Bildirimi konularını okumuş ve kabul etmiş demektir.

Technopat Site Kullanım Koşulları:
Madde 6:

müstehcenlik içeren, hakaret, küfür, küçük düşürücü ifadeler barındıran içeriklerin gönderilmesi; ayrıca Technopat hizmetlerinin ve servislerinin amacını aşan bir şekilde kullanılması halinde, Technopat hizmetleri derhal durdurma, ilgili içerikleri yayından çıkarma ve üyelik iptal etme hakkına sahiptir.

Sorunlu, Nefret, kin, alaycı ve küçük düşürücü paylaşmışlar;

Capture+_2020-06-18-23-30-36.png

Capture+_2020-06-19-00-01-35.png
Capture+_2020-06-19-00-02-06.png
Capture+_2020-06-19-00-04-44.png
Capture+_2020-06-19-00-05-07.png
Capture+_2020-06-19-00-09-31.png
Capture+_2020-06-19-00-11-45.png
Capture+_2020-06-19-00-12-00.png

Şimdi soru şunlar:
1) Technopat kurallarına ne kadar sadık, olay sadece iki kelimeyi düzenlemekten ibaret mi?
2) Ben şimdi kimi, kime şikayet etmiş oldum?
3) Nasıl bir işlem yapılacak?

Ben şahsen Recep Bey'i severek izleyip takip ediyordum onu Technopat kimliği ve Teknoloji hayranlığı ile tanımıştım keşke sadece o şekilde tanısaymışız, bu şekilde paylaştıklarını görmek üzücü nefret dili kullanmayı cok sevdiği aşikar..

Konunun Onaylanabileceğinden bile şüpheliyim, göreceğiz..

Saygılar..
@Ali Güngör @Recep Baltaş @MF

Haklı bir tepki içinde, dediklerinin çoğunda bir aşırılık yok. Eleştirileri üzerinize alınıyorsanız kendinizde sorgulamanız gereken bir şey vardır belki.
Taraflı yaklaşım yaptığınız için aşırılık görememeniz normal.

En basiti bu:
Capture+_2020-06-19-00-05-07.png

Kimsenin kutsalına değerlerine kimse laf edemez. Saygı duy deniliyor ise eğer; önce saygı duyulacak!

• Madde 31:​
  • Dini veya siyasi mesaj veren avatarlar, profil imzalarının yanında Technopat logosu kullanan avatarlar da silinecektir. Aşırı dikkat çeken, rahatsız edici GIF avatarlar da silinebilir.

Kuralları okuyup Recep Baltaş'ın profiline girince bir duraksadım ben de. Galiba bu kurallar site sahibi için geçerli değil.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı