Technopat Yarışması: Darksiders 2 Kazanmak için Bir Yorum Yapın

Darksiders'a 2010 yılında müzik yapmak için gittiğim bir stüdyoda stüdyo sahibinin tavsiyesi ile başladım ve gerçekten çok kaliteli bir yapım ile karşı karşıya kaldım. Hikayesi, karakter dizaynları, müziği olsun her şeyi ile oyunu oynadıkça oyunun içinde hisettim kendimi ve o ara videolar beni benden alan yegane özelliklerden biriydi. Oyun mahşerin 4 atlısını anlatıyordu, kurgu çok iyiydi ve 2 yıldır 2. oyunu bekliyordum. Oynanışı rahat ve oyun içindeki bulmacaları ile vaktimizi alan heyecan verici bir yapımdı. Ve sonunda Darksiders 2 çıka geldi. Haritaları geniş, oynanış süresi uzun bir oyunla karşı karşıya geleceğimizi öğrenince daha da büyük bir heyecan sardı. Benim için asıl önemli olay oyunun karakteristik özellikleriydi. Yeni kahramanımız, Death ile birlikte değişmişti ve oyun artık openworld olmuştu. Bunların aanı sıra level upgrade, item upgrade, loot gibi yeni özellikler eklemişti bu daha da heyecan verici idi. Oyunun ilk videosunu izlediğimde Death ile Crowfather arasındaki dialogdan sonra Crowfather, Death'in kardeşi War'un kılığına bürünüyor ve War vs Death kapışması ile karşımıza çıkıyor. Bu görülmeye değer diye düşünüyorum. Ek olarak arkadaki sountrack'ler, insanın tüylerini ürperten cinsten ve o kadar epik bir mücadele ile karşılaşıyoruz ki, bunu görmek bile heyecan verici. Kısacası, Darksiders serisi çok ayrı ve kusursuz bir oyun. Bende bu yarışma ile gelen fırsatı kaçırmak istemiyorum.

Arkadaşlar yarışmaya katıdığınız ve birbirinden güzel yorumlar yaptığınız için çok teşekkür ederiz. Ferhat Yılmaz bizden Darksiders 2 kazandı. Yeni yarışmalarda yine birlikte olalım, mutlaka sizlere de oyun hediye edelim :) Tekrar teşekkürler ve iyi eğlenceler.

Not: Ferhat, özel mesaj atarsan yanıt olarak oyun kodunu ve gerekli bilgileri vereceğiz. Güle güle oyna.

Kaybedenler hep şöyle der ya "kazanmak önemli değil önemli olan sizinle yarışmaktı" ;)

Ama hakikaten arkadaşı tebrik ederim.

Steam üzerinden oyunu rahatça kurdum. Oyuna dün akşam 21:00 itibari ile giriş yaptım her zamanki gibi grafik ayarlarımı fulledim ve baktım kasma olmuyor extra olarak nvidia üzerinden oyun için özel grafik ayarı yaptım ordanda fulledim yine kasma yok.(Merak edenler için kısaca sistemim : ekran kartım Zotac 9800 gt eco / 4 gb 1333mhz ram / i5 işlemci ve mekanlara göre kasabiliyor kısım kısım oyun içerisinde. Büyük bir heyecan ile başladım oyuna. Oyunu ilk giriş yaptığımızda Crowfather ağzından ilk oyundaki karakterimiz War hakkında bilgiler, yeni gelecek oyundaki 2 karakterimiz Strife ve Fury hakkında kısa bilgiler veriliyor. Son olarak karakterimiz Death'in amacı anlatılarak oyuna dönüş yapılıyor. Oyunda ilk gördüğümüz manzara karlı bir dağ manzarası ve yeni dostumuzu hemen tanımış oluyoruz. Yeni dostumuz gökyüzünde uçan bir karga ve adı Dust. Bu dostumuz bizim oyunda ilerlememize yardımcı oluyor kısacası yol gösteriyor. Bu manzaradan 1 2 saniye sonra yeni atımız Despair ile tanışıyoruz. Bulunduğumuz mekan The Dark Fortress ve bu mekanın büyük bir kısmı oyuna çabuk alışmanız için dizayn edinilmiş diyebilirim. Oyun oynanılabilirlik bakımından çok rahat görünüyor. Ben hatta extra 2 program dahilinde oyunu Sixaxis PS3 Controller'ım ile oynuyorum dahada zevkli hale geliyor oyun. Ve oyunda skill ağacı var. İsteğiniz üzerine Harbinger yada Necromancer gidebiliyorsunuz. İsterseniz karışık olarakda gidebiliyorsunuz. Açtığınız skillere bir kısayol tuşu atayıp rahatça skillerinizi kulanabiliyorsunuz. Oyuna tekrar dönecek olursak The Dark Fortress'daki amacımız kardeşimiz War'un nerede olduğunu öğrenmek. Crowfather ile karşılaştığımız Death ile aralarında eski bir husumet olduğunu direkt anlayabilirsiniz. Death Crowfather'dan, Tree of Life'ın portalını açmasını istiyor kardeşini bulmak için. Karşılık olarak Crowfather Death'den, üzerindeki laneti kaldırmasını ve amuleti geri almasını istiyor. Death bunu red edince Crowfather kardeşimiz olan War kılığına bürünüyor ve mücadele başlıyor. Mücadele sonunda War görünümünden arınan Crowfather sırlarını bize vermiyor fakat bir anda parçalanan amulet omzumuza saplanıveriyor komple ve karakterimiz kendinden geçiyor. Sonrasında ise kendimizi Tree of Life da bir Makers tarafından uyandırılarak buluyoruz....

Şu anlık oyunu ancak bu kadar oynayabildim ve hala oynamaya devam ediyorum herkese tavsiye ediyorum müthiş bir oyun, müthiş bir senaryo, müthiş grafikler, cezbedici müzikler içeriyor. Sevmediğin bir olayı varmı diye sorarsanız ancak şunu diyebilirim bazen mekan içinde düşmanlarımızın bölge bölge hep aynı gelmesi sıkabiliyor ya da at üzerinde sağdan sola koşturmak openworld olduğu için haritası geniş. Ama tabi gittiğiniz bölgelerede haritanızdaki Fast Travel özelliğini kullanarak direk geçebiliyorsunuz.Yani her oyunda olduğu gibi ufak tefek sıktığı yerler var ama oyun genel olarak çok akıcı ve güzel görünüyor. Bu arada oyunda çok ilerleyemedim 30 dakka oynama fırsatı buldum ve oyunun çok uzun olacağı söyleniyordu. Buda demek oluyor ki daha bol bol vakit geçireceğim oyunda. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı