Technopat'ın Sempatikliği

Peki o zaman önce de yazdım şimdi de yazıyorum, konu başlığı duzenlenince yazım yanlışı yapan ya da harf hatasını görmezden gelen, devrik cümle yazan moderatör arkadaşlar uyarı alıyor mu? Ceza alıyor mu? Gerçi sorunun cevabı belli de neyse. Adamına göre muamele var.
Geçen bir konuda ceza aldım, ki alacağımı bile bile yazdım ama mesleğime laf eden adam çatır çatır cevap yazıyordu. Nerede adaletiniz?

Dikkat etmemiz gereken bir ayrıntı var. Moderatörler bizi denetlemekle uğraşıyor. Her moderatör eminim günde yüzlerce yazım hatası düzeltiyordur. Ve moderatörlerin normal kullanıcı olmadığını da göz önünde bulundurmak zorundayız. 15 Moderatör varsa, her biri günde bir tane hata yapsa 15 hata olur. Binlerce kullanıcı her gün 1 hata yapsa günde binlerce hata forumda çöp gibi birikir. Ayrıca moderatörlerin hata yaptığında kendine bir hafta banlanma cezası vermesi son derece garip olurdu değil mi?
Her gün yüzlerce hatayı düzenleyen moderatörlerin hataları bence bu yüzden görmezden gelinebilir.

Peki o zaman önce de yazdım şimdi de yazıyorum, konu başlığı duzenlenince yazım yanlışı yapan ya da harf hatasını görmezden gelen, devrik cümle yazan moderatör arkadaşlar uyarı alıyor mu? Ceza alıyor mu? Gerçi sorunun cevabı belli de neyse. Adamına göre muamele var.
Geçen bir konuda ceza aldım, ki alacağımı bile bile yazdım ama mesleğime laf eden adam çatır çatır cevap yazıyordu. Nerede adaletiniz?
Yanlış düzenlenen bir konu tespit edildigi zaman düzenleniyor ve konuyu düzenleyen moderatör arkadaşa geri bildirim gönderiliyor. Adamına göre bir muamele yok ortada. Rapor atıyorsunuz, rapor atarken karşıdaki kişiyi tehdit eder bir şekilde konuşuyorsunuz, argo kelimeler kullanıyorsunuz. Durum ne olursa olsun saygınızı korumak durumundasınız, özellikle Technopat Sosyal gibi bir yerde.

Bildirim atılmıyor dolayısıyla okurun da haberi olmuyor.
Eğer bu dediğiniz uyarı vermeden düzenlenen mesajlar içinse açıkçası saçma. Bir üyeye "Uyarı verilmedi size" diye bildirim mi atılmalı?

Üyeler konuları açıldıktan sonra, uyarı almasalar bile konu başlığındaki ve yazısındaki değişiklikleri fark etmeli ama edemiyor. Nereden biliyoruz, çünkü devam ediliyor aynı hatalara. Bildirim atmıyorsunuz diyeceksiniz tekrar ama konulardaki bu değişiklikleri konu sahibinin görmemesi için de ayrı bi' çaba harcaması gerekiyor.

Ayrıca konu açarken enterlamadan önce son bir kez kontrol etmek zor olmamalı. Konular geldiğinde farklı bir dille geliyor resmen, yazılan yazıya Türkçe bile diyemiyoruz bazen.

Sempatik buluyorum burayı ve çok seviyorum. Mayıs ayında 9. yılım bitecek burada. 🥳

Yanlış düzenlenen bir konu tespit edildiği zaman düzenleniyor ve konuyu düzenleyen moderatör arkadaşa geri bildirim gönderiliyor. Adamına göre bir muamele yok ortada. Rapor atıyorsunuz, rapor atarken karşıdaki kişiyi tehdit eder bir şekilde konuşuyorsunuz, argo kelimeler kullanıyorsunuz. Durum ne olursa olsun saygınızı korumak durumundasınız, özellikle Technopat Sosyal gibi bir yerde.
Hocam bana da bir cevap yazar mısınız? Düşüncenizi merak ediyorum.

Günde onlarca konu açıyorlar ve yüzlerce rapora bakıyorlar. Ara sıra bu tür hataların olması normal ki rapor attığınız zaman düzeltiyorlar. Emin olun ki fazla sayıda hata yapan bir moderatör varsa yöneticilerin gözüne illaki dokunur ve ona göre ilerleyişleri vardır.

Forumda işini yapmayan veya yetkisini kötüye kullanan moderatörler zamanında oldu. Hepsine gerekli cezalar verildi. Şu anda da olduğunu düşünüyorsanız raporlayarak yönetim ekibine bildirebilirsiniz. Moderatörlerin, normal üyelerden tek farkı bir sorumluluğa sahip olmalı. Senden üstün bir tarafları yok. Yazdıklarında kuralları ihlal ediyorsa rapor edebilirsin. Belki ceza olarak dönütü olmaz ama yönetim ekibi içinde illaki bir dönüşü olacaktır.

@LAPSEKİLLİ BIG SMOKE bak mesela az önce bir mesajım düzenlenmiş sana göstereyim dedim. Bak düzenlenen mesajların bildirimi geliyor. Dediğin gibi bir durum yok.

He her düzenlenen mesajın bildirimini bırak da her mesajı düzenledikleri de mesaj atmasınlar. Önemli olanları bildiriyorlar zaten.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2022-01-15-13-42-58-924_com.technopat.net.jpg
    Screenshot_2022-01-15-13-42-58-924_com.technopat.net.jpg
    84,7 KB · Görüntüleme: 27
Son düzenleme:

Geri
Yukarı