Technopat'ın yazım yanlışı konusunda bu kadar sert olması

Can T

Decapat
Yer
Gözden uzak
Technopat neden yazım noktalama konusunda bu kadar sert? Çok saçma değil mi, yani cümlenin nasıl yazıldığı değil ne anlama geldiği önemli değil midir? Çok saçma buluyorum bu abartı yazım kurallarını. Siz ne düşünüyorsunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Technopat neden yazım noktalama konusunda bu kadar sert? Çok saçma değil mi, yani cümlenin nasıl yazıldığı değil ne anlama geldiği önemli değil midir? Çok saçma buluyorum bu abartı yazım kurallarını. Siz ne düşünüyorsunuz?

Ben de mantıksız buluyorum. Bu konu hakkında yaklaşık 50 tane uyarım var ama yapacak bir şey yok. Forum için sıfırdan yazım kurallarını öğrenmem mümkün değil.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eki Görüntüle 2018222
Kendi dilinin bile imla kurallarını bilmeyen insanların gelip burada normal olanı eleştirmesini komik buluyorum. Kimse sizden olağan dışı bir özveri göstermenizi beklemiyor. Sadece ilkokuldan beri öğrendiğiniz yazım kurallarına dikkat etmeniz isteniyor.
Bu konuda yabancıları tebrik ediyorum işte. Bırakın forumları, sıradan bir çevrim içi oyunda bile dil bilgisine dikkat ediyorlar.

Eki Görüntüle 2018222
Kendi dilinin bile imla kurallarını bilmeyen insanların gelip burada normal olanı eleştirmesini komik buluyorum. Kimse sizden olağan dışı bir özveri göstermenizi beklemiyor. Sadece ilkokuldan beri öğrendiğiniz yazım kurallarına dikkat etmeniz isteniyor.
Bu konuda yabancıları tebrik ediyorum işte. Bırakın forumları, sıradan bir çevrim içi oyunda bile dil bilgisine dikkat ediyorlar.

Tamamda kardeşim düşüncemi belirtemez miyim?

Olması gereken bu. A0 Türkçeyle yazdığınız yazıları okumak zorunda değiliz. Uzaktan bakanlar da sanacak ki C2 seviyesinde Türkçe isteniyor ve böyle bir kural olması da aslında üzücü. Yabancı forumlarda imla/yazım kuralları olmaz ve kullanıcıları da kendi dilini elinden geldiğince düzgün yazmak için uğraşır ki konusu, mesajı okunaklı olsun. Burada kurallar var, düzgün bir ortam oluşturulmaya çalışılıyor. Ona da itiraz ediliyor.

Geri
Yukarı