Technopat'ta en sinir olduğunuzu şeyler

• Konuyu başlatan Timurozer
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 185
  • Görüntüleme 11B
-Korsan, hırsızlıktır.

Hadi tamam anladım bağımsız yapımcıların oyununu korsan indirmek emek hırsızlığı. Ama Ubisoft EA veya Rockstar gibi yapımcıların oyunlarının korsan versiyonları daha düzgün hele ki GTA; sa GTA; Vice City gibi oyunları korsan oynamak daha iyi. Ubisoft'ta aynı oyunun grisini, yeşilini, mavisini yapa yapa insanlarda kuşku uyandırmaya başladı. Özellikle AC veya Far Cry serinin oyunları kendisini aşırı tekrar eden yapıya sahip. Zaten kur durumu ortada bir oyuna 250 TL verip beğenmeyince insanda değişik duygular ortaya çıkıyor.

Sinirlilik değil de aslında, çok fazla çoluk çocuk var. Kimse kusura bakmasın. Birkaç gündür takip ediyorum, okul saatlerinde forumda neredeyse kimse yok. Bu da forumun kitlesini belli ediyor. Açılan saçma ve gereksiz konular da forumun kalitesini düşürüyor. Bunun dışında şu emoji olayına çok takılan var. Biri bir şey yazdığında haklı olsa bile bir başkası gelip, gülüyor, sinirleniyor ve sonra niye güldün, sinirlendin falan diyerek tartışmaya yol açılıyor. Gereksiz bir takılma. Her mesajı yanlış anlama gibi bir durumda söz konusu. Medya da eskisi gibi forum kalmadı. Ama Technopat en düşük kalite de üye bakımından. Strategyturk gibi siteler bile daha yetişkin ağırlıklı sırf oyun içerikli olmasına rağmen. Moderatörler'de de ayrı bir sıkıntı var.

En sinir olduğum şeyler burada birine bir şeyi tavsiye ederken genellede kullandığım seyleri tavsiye ederim. Lakin diğerleri kullanmadığı halde sanki kullanmis gibi yorumlar yapabiliyor. Çoğunlukla benim kullandığım seyleri beğenmeyip üstüne aşağılamalari iyice zoruma gidiyor. Ben kullaniyorum tavsiye ediyorum bu seni ilgilendirmez. Herkesin zevki kendine göredir. Sonucta tavsiye ediyoruz illa al demiyoruz. Sizlerin nelerdir merak ediyorum 😁?
En ufak hata yapınca ceza veren moderatör arkadaşların; sizin konu başlığınız yanlış olmanıza rağmen onaylaması.

Özellikle tartışması bol olan konularda bir şeye kafayı takan ve sürekli alıntı yapıp cevap vermeye çalışan tipler. Karşılıklı cevap verme en fazla 2-3 defa olmalı uzattıkça uzatanlar var. Ben bana verilen bir cevaba bakıyorum (ciddi veya sataşma içeren bir mesaj hiç fark etmez) cevabı verip daha sonrasına hiç bakmıyorum.

1) Oyunda yaşadığı bir soruna sadece ''oyununuz orijinal mi'' diye sorup ''Evet'' cevabını alınca daha konuya yazmayanlar. Yazanlara lafım yok.

2) Hiçbir şey bilmeyip karşısındakine karşı ön yargılı olanlar.

3) Adamın yanlış bilgi vermesine karşılık ''Yanlış yönlendirmeyin'' demek yerine direkt ''cahil'' gibi ağır şeyler söylenmesi.

4) Okuyucunun gözünden kaçan bir yeri ''konuda belirttim zaten'' demek yerine ''kör müsünüz'' veya ''okumanız yok mu'' gibi alay edici yorumlar atılması vs vs vs.

En sinir olduğum şeyler burada birine bir şeyi tavsiye ederken genellede kullandığım seyleri tavsiye ederim. Lakin diğerleri kullanmadığı halde sanki kullanmis gibi yorumlar yapabiliyor. Çoğunlukla benim kullandığım seyleri beğenmeyip üstüne aşağılamalari iyice zoruma gidiyor. Ben kullaniyorum tavsiye ediyorum bu seni ilgilendirmez. Herkesin zevki kendine göredir. Sonucta tavsiye ediyoruz illa al demiyoruz. Sizlerin nelerdir merak ediyorum 😁?
Nedensiz kızgın atılması ancak fazla yaşamadım bunu.
Direkt Technopat'a sinir oluyorum, sayılıyor mu?
"Ama neden?"

Geri
Yukarı