Technopat'ta İkinci El Kategorisi Dışında Yapılan Alışverişte Yaşanan Sorun

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu koşullarda kimse satım yapmaz. Oyunu önce dolandırıcı şahıs gönderdi sonra parayı attık. Üzücü bir durum fakat güzel bir tecrübe. Henüz reşit olmamış bir çocuğun aracı ile bu işlemi yapması da onun adına üzücü olucak.
Sizin Steam hesabınız herhangi bir yasaklama aldı mı?

Sizin Steam hesabınız herhangi bir yasaklama aldı mı?
Hayır zaten arkadaşım aldı oyunu sadece ekran görüntüsündeki uyarıyla birlikte iade mesajını aldı. Kişi ban yediğinden dolayı oyun iade oldu.
İndirimli oyun alırken güvenliğinizi artırmak için 3 yıldan eski hesaplardan gönderilen oyunları kabul edip indirdikten sonra en az 2 saat oynadığınızda parayı gönderebilirsiniz.
Hocam emin olmak adına soruyorum bunun yazdığı bir yer var mı biri bana hediye attığında 2 saati geçtiğinde kesin iade şansı bitiyor mu?

Hocam emin olmak adına soruyorum bunun yazdığı bir yer var mı biri bana hediye attığında 2 saati geçtiğinde kesin iade şansı bitiyor mu?
Bitiyor. Aynı şeyi başka bir kişiyle yaşadım. Hem oyunların yarısı bende kaldı erken fark ettiğim için hem de paramın hepsini aldım. Ayrıca şu an savcının elinde suç duyurusu.

Bu koşullarda kimse satım yapmaz. Oyunu önce dolandırıcı şahıs gönderdi sonra parayı attık. Üzücü bir durum fakat güzel bir tecrübe. Henüz reşit olmamış bir çocuğun aracı ile bu işlemi yapması da onun adına üzücü olucak.
Yapacak bir şey yok. Ya belirli kişilere güvenilirlik rolü verilecek ya da bu tür kurallar gelecek. 1 ay önce açılmış bir Steam hesabında binlerce lira olması pek mantılı değil.

Hayır zaten arkadaşım aldı oyunu sadece ekran görüntüsündeki uyarıyla birlikte iade mesajını aldı. Kişi ban yediğinden dolayı oyun iade oldu.
Dün arkadaşım alan kişinin hesabının da ban yediğini söylemişti ondan dolayı sormak istedim. Geçmiş olsun tekrardan.

1673569202434.png

Bitiyor. Aynı şeyi başka bir kişiyle yaşadım. Hem oyunların yarısı bende kaldı erken fark ettiğim için hem de paramın hepsini aldım. Ayrıca şu an savcının elinde suç duyurusu.

Yapacak bir şey yok. Ya belirli kişilere güvenilirlik rolü verilecek ya da bu tür kurallar gelecek. 1 ay önce açılmış bir Steam hesabında binlerce lira olması pek mantılı değil.
Bilgi için çok teşekkürler.

Dün arkadaşım alan kişinin hesabının da ban yediğini söylemişti ondan dolayı sormak istedim. Geçmiş olsun tekrardan.

Eki Görüntüle 1631197
Bence onu kastetmemiş çünkü mantıklı bir durum değil zaten hediyeyi alanın suçu ne ki.

Kimsenin bilmediği metotlar varmış fakat hepsi legalmiş. Legal olan bir şey için devlet veya siber ekipleri ne diye peşine düşüyor anlamadım.

Oyun içi ticaretten 13 bin lira gibi bir meblağ biriktirip oyunları %50 gibi bir indirimle hediye ediyor. Eğer bu paralar gerçekten oyun içi ticareti ile elde edilmiş olsaydı oyunlar hesabınızdan kaldırılmazdı.

Umarım satıcının mantıklı bir açıklaması vardır.

Technopat adı altında dolandırıcılık yapıyorlar..

Technopat'ın adını göremiyorum konu içerisinde. Bas baya ikinci el kategorisi dışında alım, satım yapıp dolandırılmışsınız. Olan şeyi az çok tahmin edebiliyorum, arkadaşta o kadar bakiyeyi görünce muhtemelen istek attınız arkadaşa. Arkadaşın Steam adı gözüküyor çünkü ve pazarlığı yapıp kendiniz dolandırıldınız. Bunun forumla alakası yok.

Technopat'ın adını göremiyorum konu içerisinde. Bas bayağı ikinci el kategorisi dışında alım, satım yapıp dolandırılmışsınız. Olan şeyi az çok tahmin edebiliyorum, arkadaşta o kadar bakiyeyi görünce muhtemelen istek attınız arkadaşa. Arkadaşın Steam adı gözüküyor çünkü ve pazarlığı yapıp kendiniz dolandırıldınız. Bunun forumla alakası yok.

Technopat adından kastım satıcı sürekli Technopat adınız ne deyip soruyordu bir nevi Technopat'tan satış yapıyorum güvenebilirsin imajı veriyor. Bu forumda güvenilir alışverişte yaptığımı belirtmek isterim. Dediğiniz gibi forumun suçu yok. Denetim olsaydı şu an bu olayı konuşmuyor olurduk.
Dolandırıcı ikinci el kategorisi açtırıp tekrardan dolandırsa o zaman durumlar nasıl olurdu?
Dolandırıcının dolandırmakta yer mekan zaman gözetmez. Dolandırılan şu an 3-4 kişi bildiğim kadarıyla. Bir de düşünsenize ikinci el kategorisinde açıp daha fazla insanı dolandırdığını?

Foruma yeni kayıt olmuş üye ve üyeliği zar zor bir seneyi geçmiş. Yeni 500 mesaja ulaşmış, bu arkadaş burada satış yapamaz ki ikinci el kategorisinde. İkinci el kategori şartlarını yeni sağlamış.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı