Technopat'ta konular neden bu kadar kıt?

Onların çoğu troll ve bence ara sıra temizlik yapılması lazım.

Forumun eski katı kurallarına dönmesi gerekli, sırf etkileşim sayısı için çocuk parkına döndü ortam ne ararsan var. Forum kurallarını bile sallayan yok artık içerisine yarım saatte 10+ mesaj yazılmış herhangi bir konuya bak alelade bir Discord kanalından hallice oluyor.

Burada hem teknolojik ürünlerde belli bir seviyede bilgi sahibi olmanın zorluğu ve ekonomik koşullar da mevcut. Bazı spesifik konularda ne benim öğrenecek donanımım ne de sahip olan, bilen, öğrenen kişilerin foruma ayıracak vakti var.

Teknoloji = Hangi ekran ekran kartı daha güçlü, hangi işlemciyi alayımdan ibaret değil maalesef. RAM konusu bile açtığında suratına bön bön bakıp "kankam Corsair eyidir onu al hele" diyen sığ yorumlardan geçilmiyor.

Hayır onu geçtim Technopat'ın kendi açtığı, paylaştığı teknoloji haberlerine bile "zaten alamayacağım için beni ilgilendirmiyor eheheh" diye yorum yapan vasat sürüsü var hani nasıl bir gelişim bekleyebilirsin?
Kesinlikle, işin göz ardı edilmemesi gereken bir de o tarafı var, zaten:

Technopat kendi sosyal medyasında vs. ilgilenilmeyen kategorilerde daha çok haber yaparsa belirli bir kitle çekilebilir, tabi o da varsa
Bu mesajımda da bundan bahsediyordum. Ülkede birisi çıkmış yeni bir plağı veya ceviz kaplama 80.000 TL hoparlör'ü inceleyemiyor. Ayrıca, bu bahsettiğimiz "kategorilerde" bilgi sahibi insan varsa bile TP'ye denk gelemiyor, çünkü haberleri hep PC/Telefon ekseninde çoğunluğu.

Forumun eski katı kurallarına dönmesi gerekli, sırf etkileşim sayısı için çocuk parkına döndü ortam ne ararsan var. Yazım kurallarını bile sallayan yok artık içerisine yarım saatte 10+ mesaj yazılmış herhangi bir konuya bak alelade bir Discord kanalından hallice oluyor içerisi.

Doğru ve söyle bir sistem iyi olur; 5 kişinin troll olarak işaretlediği kişinin araştırılması lazım. Hesabinin kilitlenmesi ve eğer suçsuz ise tekrar açılması lazım.

Burada hem teknolojik ürünlerde belli bir seviyede bilgi sahibi olmanın zorluğu ve ekonomik koşullar da mevcut. Bazı spesifik konularda ne benim öğrenecek donanımım ne de sahip olan, bilen, öğrenen kişilerin foruma ayıracak vakti var.

Teknoloji = hangi ekran ekran kartı daha güçlü, hangi işlemciyi alayımdan ibaret değil maalesef. RAM konusu bile açtığında suratına bön bön bakıp "kankam Corsair eyidir onu al hele" diyen sığ yorumlardan geçilmiyor.

Hayır onu geçtim Technopat'ın kendi açtığı, paylaştığı teknoloji haberlerine bile "zaten alamayacağım için beni ilgilendirmiyor eheheh" diye yorum yapan vasat sürüsü var hani nasıl bir gelişim bekleyebilirsin?
Bu yorumu yazan kişi sensin fakat seni 1 hafta civarıdır takip ediyorum, tek yaptığın "konuda yanlış bilgi atan var mı hemen eleştireyim eheheh" şeklinde takılıyorsun. Bir yorumdan rahatsızsan sadece beğenmedim ifadesi at geç yada görmezden gel yanlış bilgiyse raporla. Tek yaptığın yanlış bilgi veren kişi linç etmek konu hakkında sahibine yardım etmeyeceksen niye mesaj atıyorsun sürekli? Bir sürü örnek atabilirim ama gerek yok.

1234.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu yorumu yazan kişi sensin fakat seni 1 hafta civarıdır takip ediyorum, tek yaptığın konuda "konuda yanlış bilgi atan var mı hemen eleştireyim eheheh" şeklinde takılıyorsun. Bir yorumdan rahatsızsan sadece beğenmedim ifadesi at geç yada görmezden gel yanlış bilgiyse raporla. Tek yaptığın yanlış bilgi veren kişi linç etmek konu hakkında sahibine yardım etmeyeceksen niye mesaj atıyorsun sürekli? Birsürü örnek atabilirim ama gerek yok.

Eki Görüntüle 1787737

En zeki sensin kanka lütfen mesaj kirliliği yapma.
Bu, aslında bir tür bıkkınlığın yansımasıdır. Zaten "linç ederek" de yanlış'ı gösterebilir yanlışı konu sahibine. Dediğiniz şekilde yapılsa daha mantıklı olur.

Bu, aslında bir tür bıkkınlığın yansımasıdır. Zaten "linç ederek" de yanlış'ı gösterebilir yanlışı konu sahibine. Dediğiniz şekilde yapılsa daha mantıklı olur.

Yıkıcı değil yapıcı olmamız gerekiyor. Örnek bırakılan mesaja ithafen yazıyorum, madem adam anlamıyor, ona konuyu açıklayıp konu sahibinin işine yarayacak bir mesaj atmak varken neden sadece bir satırlık hiçbir bilgi içermeyip sadece sitem edilen bir mesaj atıyor. Bu da yapılan bir yanlış. Bahsettiğiniz cahil kitleyi eleştirmek yerine biraz da olsa düzeltmeye çalışmak daha mantıklı bir seçim olsa gerek.

Yıkıcı değil yapıcı olmamız gerekiyor. Örnek bırakılan mesaja ithafen yazıyorum, madem adam anlamıyor, ona konuyu açıklayıp konu sahibinin işine yarayacak bir mesaj atmak varken neden sadece bir satırlık hiçbir bilgi içermeyip sadece sitem edilen bir mesaj atıyor. Bu da yapılan bir yanlış. Bahsettiğiniz cahil kitleyi eleştirmek yerine biraz da olsa düzeltmeye çalışmak daha mantıklı bir seçim olsa gerek.

Konu sahibine onun yanlış olduğunu bildirmek kötü bir şey mi?

Dediğiniz şekilde yapılsa daha mantıklı olur.
Dediğinizden zaten bahsetmiştim.

Konu sahibine onun yanlış olduğunu bildirmek kötü bir şey mi?

Mesaja bir daha bakın, orada bunun kötü bir şey olduğunu söylemiyorum. Bunu yapmak yerine yanlışı olan kişiye doğrusunu göstermesini, konu sahibine de sorunun cevabını açıklaması gerekiyor. Yanlışı olanı söylesin ama doğrusunu da açıklasın.

Mesaja bir daha bakın, orada bunun kötü bir şey olduğunu söylemiyorum. Bunu yapmak yerine yanlışı olan kişiye doğrusunu göstermesini, konu sahibine de sorunun cevabını açıklaması gerekiyor. Yanlışı olanı söylesin ama doğrusunu da açıklasın.

Doğrusunu söylemekde lazım ama yanlışı söylemede hata yok. O mesajından sonra doğrusunu söylememiş ise burada hatası vardır.

Yeni konular

Geri
Yukarı