Technopat'ta sorulan soruların çoğunun gereksiz olması

qelos

Hectopat
Makaleler
5
Yer
Gorgoroth Yaylası
Konuyu buraya açana kadar Google'a yazsak cevabı çıkıyor. O kadar hazıra alışmışız ki bunu yapmaya üşeniyoruz. Yanlış anlamayın, kullanıcı deneyimi gerektiren soruları demiyorum. Örneğin fotoğrafımın kalitesini nasıl düşürürüm? Ya da nasıl format atarım? İnternet altyapımı nasıl öğrenirim? Şu ürüne ne kadar vergi gelir? Gibi her gün farklı kullanıcılar tarafından onlarca kez sorulan sorulardan bahsediyorum. Nasıl korsan oyun kurarım diyenlerden bahsetmiyorum bile.

Bahsettiğim konu şu. Bizim insanımız niye bu kadar hazıra alışmış? Ufacık bir şeyi bile niye araştırarak öğrenmiyoruz?

Bahsettiğiniz kesim genelde yeni katılmış olanlar. Herkes illa ki bu süreçten geçmiştir. Bence zamanla bunun farkına varılıyordur.

Siteye insanların genel olarak forum kullanmak için katıldığını sanmıyorum. Genelde çözemedikleri bir problem olduğunda üye olup soru soruyorlar.

Hayır Google'ın yerine buradaki arama kutusuna yazması durumunda alternatif karşılaşılan sorunlar listelenirken inatla yeni konu açmak nedir anlamış değilim. Konu açmak daha zahmetli halbuki.
Bir de tek cümle ile sorun arz eden var. Yıkılırsın.

Haklısın. Moderatörlerin buna da bir denetim getirmesi gerektiğini düşünüyorum. Hatasını çözemediyse diğer konulardan farklı olarak sorunlarını belirtmeli ve öyle konuyu açmalı.

Konuyu buraya açana kadar Google'a yazsak cevabı çıkıyor. O kadar hazıra alışmışız ki bunu yapmaya üşeniyoruz. Yanlış anlamayın, kullanıcı deneyimi gerektiren soruları demiyorum. Örneğin fotoğrafımın kalitesini nasıl düşürürüm? Ya da nasıl format atarım? İnternet altyapımı nasıl öğrenirim? Şu ürüne ne kadar vergi gelir? Gibi her gün farklı kullanıcılar tarafından onlarca kez sorulan sorulardan bahsediyorum. Nasıl korsan oyun kurarım diyenlerden bahsetmiyorum bile.

Bahsettiğim konu şu. Bizim insanımız niye bu kadar hazıra alışmış? Ufacık bir şeyi bile niye araştırarak öğrenmiyoruz?

Kimsenin ne konu açtığı seni ilgilendirmez. Kurallara uygun olduğu takdirde, istenilen bütün konular rahatlıkla açılabilir. Bilinen şeylerin konu açılması, beyin fırtınası yapılması içindir. Akıl akıldan üstündür.

Kimsenin ne konu açtığı seni ilgilendirmez. Kurallara uygun olduğu takdirde, istenilen bütün konular rahatlıkla açılabilir. Bilinen şeylerin konu açılması, beyin fırtınası yapılması içindir. Akıl akıldan üstündür.
Zaten kurallara uygun değil. Konunun önceden açılıp açılmadığına bakması lazım.

Geri
Yukarı