Technopat'taki insanlar ve kendilerinde her şeye karışma hakkı görmeleri

• Konuyu başlatan AAks
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 24
  • Görüntüleme 2B
İnsanların kendinde diğer insanların hayatına karışma cüreti göstermesi. Yine bir konuya geldim. TikTok ve BTS yasaklansın idi konunu adı. Sonrasında okuldakilerin dersi dinlemediği ve ne yapabileceği ile ilgili konuşan birisi. (Ders Online. Birisinin başkasının dersi dinlemesine engel olacak davranışlar olmaz.)
Diğer insanların hayatına karışanların hayatına karışıyorsunuz bu yazıyla. Hiç yakıştıramadım.

Üstte başkası da demiş, sürü psikolojisi. Bu kadar isyan gereksiz ama o yasaklansın bu yasaklansın demek de gereksiz.
Ha, şöyle bir şey var; Müzik zevki Pop, K-pop olan, TikTok çeken kişileri ben etrafımda bulundurmam; bu da benim hakkım. Forumdakiler de bu tip kişileri göz ardı edebilir. Göz ardı listemde onlarca kişi var hepsi de gerçek hayatta görseniz ya cüzdanınızı saklayacağınız ya da annesine/babasına sabır dileyeceğiniz tipler.

Burası bir forum, insanlar istediği bir konuya yazabilir hocam :).

Fakat, yasaklamak çözüm değildir, siz bir uygulamayı yasaklarsanız insanlar gene girmeye uğraşır yani pek bir şey değişmez.

TikTok yasaklansın veya yasaklanmasın, insanın özsaygı dediğimiz öge varsa TikTok indirmez ben zekama hakaret diye TikTok indirmem, indirmem!

Kendim hayatımda gram TikTok kullanmadım, kullanmamda ama ben kullanmıyorum diye başka insanlara yasaklamak saçmalıktır.

Ayrıca, burası bir boşluk ben C kişiyi C kişisi beni tanımıyor hocam.

Haklısınız ama, insanlar sizi dikkate almayabilir sonuçta herkes işine geleni görür, kabullenir 😏.

Geri
Yukarı