Technopat'taki insanlar ve kendilerinde her şeye karışma hakkı görmeleri

• Konuyu başlatan AAks
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 24
  • Görüntüleme 2B
Bu olayın bir benzeri @Asosyal Necmi'ye de olmuştu. Açtığı konular yüzünden rahatsız olunduğunu bildiren @317678, diğer üyelerin de aynı şeyleri söylemesi ile moderatörler adamı uçurmuşlardı

Necmi'yi savunduğumdan değil, ama böyle yapılmasını doğru bulmuyorum. Konu onaydan da geçiyorsa onaylayan moderatöre sormak lazım bunu.

Son zamanlarda artış gördüğüm bir durumdan bahsetmek isterim:

İnsanların kendinde diğer insanların hayatına karışma cüreti göstermesi. Yine bir konuya geldim. TikTok ve BTS yasaklansın idi konunu adı. Sonrasında okuldakilerin dersi dinlemediği ve ne yapabileceği ile ilgili konuşan birisi. (Ders Online. Birisinin başkasının dersi dinlemesine engel olacak davranışlar olmaz.)

Eğer böyle şeylerden çok rahatsız oluyorsanız ağlayarak günlüğünüze yazabilirsiniz. Ya da kendinizi insanlıktan soyutlayıp bir köy evinde sessiz sakin bir hayat yaşayabilirsiniz. Ama siz, çoğunluk grup olmanın verdiği güç ile insanların hayatına karışacak gücü buluyorsunuz kendinizde. Sevmiyorsunuz ve etrafınıza bakıyorsunuz. Herkes sevmeyince ise "E yasaklayalım" düşüncesi geçiyor aklınızdan. Ama bir gün olur da siz azınlık gruba düşerseniz canınız yanar. Düşünce özgürlüğü diye boş boş konuşursunuz. TikTok'da güzelliğin çok önemli olduğunu ve toplumda güzel değilsem hiçim algısı yaratıldığını biliyorum. Zaten TikTok'u da sevmiyorum. Ama bunun çözümü hiçbir zaman yasak değildir.

Netflix yasaklanırken isteyen girer isteyen çıkar diyen insanlar BTS'i yasaklıyor (!). Arabistan'a dönüyorduk hani yasak yasak? Bu konuyu her böyle konu gördüğümde hortlatacağım. Aynı şeyleri tekrar tekrar yazmaktan sıkıldım.

Hortlatıyorum. Yine türediler. Bir bitmiyorlar arkadaş.
Bu konuda yalnız değilmişim. Açtığım konuda nasıl da kızgın atıyorlar bana. Her platformun iyi ve kötü tarafları var. Her insan da aynı değil. Çocuklarımızı kötü etkiliyor diyorlar ama eğitim verilse hiç de kötü etkilemez. Benden küçük bir yakınım var mesela. Gerek YouTube gerek TikTok'ta çoğu insanın nefret ettiği insanları izliyor ama oradakiler gibi davrandığını görmedim.

Ama siz, çoğunluk grup olmanın verdiği güç ile insanların hayatına karışacak gücü buluyorsunuz kendinizde. Sevmiyorsunuz ve etrafınıza bakıyorsunuz. Herkes sevmeyince ise "E yasaklayalım" düşüncesi geçiyor aklınızdan. Ama bir gün olur da siz azınlık gruba düşerseniz canınız yanar. Düşünce özgürlüğü diye boş boş konuşursunuz.
Tokat gibi paragraftı. Elinize sağlık.

Genele katılıyorum.
Ama bir gün olur da siz azınlık gruba düşerseniz canınız yanar.
Birazcık konu dışı ama hiçbir zaman azınlığa düşmekten korkmadım. Zaman zaman azınlığa düşsemde fikrimin arkasında durdum. O yüzden azınlığa düşmek beni zedelemez.

Genele katılıyorum.

Birazcık konu dışı ama hiçbir zaman azınlığa düşmekten korkmadım. Zaman zaman azınlığa düşsemde fikrimin arkasında durdum. O yüzden azınlığa düşmek beni zedelemez.
Hocam üzer ya. Siz evde dans ediyorsunuz arkadaşlarınızla falan sonra bir bakmışsınız tüm ülke sizden nefret edip yasaklamaya çalışıyor.

Geri
Yukarı