Tehdit eden çocuğu EGM'ye şikayet etme

Onu biliyorum da gıcık oldum herife sadece :D
Kişisel verilerin korunması kanununa göz at.

Bu bilgiler insanlar için kişisel bilgilerdir. Adamın yaşadığı yeri falan görebiliyorsun. Kimse sanal bir ortamda kişisel bilgilerinin yayılmasını istemez.
Tabi, haklısınız. Hak arayabilirsiniz. Demek istediğim çok bir risk oluşturmaz yayması
bence.

Mernis'i bu kişi ulaşıyorsa herkes ulaşabilir. Devletin buna bir çare bulması lazım.
Devlet bildiğim kadarıyla T.C. 'niz böyle yöntemlerle alındıysa bir şey yapamazlar falan demişti. Not olarak 18 yaşından küçüksen Mernis'le bilgilerinin bulunmaması gerek bildiğim kadarıyla. Kaynak için tıkla.
Tabi, haklısınız. Hak arayabilirsiniz. Demek istediğim çok bir risk oluşturmaz yayması
bence.
"Uzmanlara göre; sızdırılan kimlik bilgileri ile kredi çekmekten, resmi belge almaya, vekalet vererek mal varlığı devrinden, okul ve ehliyet gibi resmi işlemlere kadar birçok şeyi yapmak mümkün." Sözcü Gazetesi.

Akıllı bir adamın eline geçsin görürüz ne olabileceğini.
Örnek vermek gerekirse? Dediğim gibi bir çok yerde kendi elimizle zaten veriyoruz. Bu sadece bize kişisel olarak verilmiş bir numaradır, tel numarası gibi. Sadece devredilemez, vazgeçilemez bir numara sadece. Yanlış biliyorsan söyleyin düzeltelim. Bu TC numarası muhabbetini çok duyuyorum da.

Örnek vermek gerekirse?
"Uzmanlara göre; sızdırılan kimlik bilgileri ile kredi çekmekten, resmi belge almaya, vekalet vererek mal varlığı devrinden, okul ve ehliyet gibi resmi işlemlere kadar birçok şeyi yapmak mümkün." Sözcü Gazetesi
Biz gidip al kullan demiyoruz, bin tane sözleşme var TC için sipariş ettiğimiz yerler de ve onların başına bir şey gelmesi Mernis'den daha az tehlikeli. Bu adam istese kullanır, hatta demese istediğini yapar.

Geri
Yukarı