Tek Bir USB Belleğe Windows 10 + Windows 7 Kurma

Toprak Aga

Kilopat
Makaleler
2
Yer
İstanbul/Ümraniye
Merhaba arkadaşlar, elimde 2 tane USB Bellek var biri 8GB diğeri 16GB, ben bunlardan birine Windows 10 + Windows 7 kurmak istiyorum ne yapabilirim? Tek isteğim USB belleği bilgisayara taktığımda 2 tane farklı alan gözükecek ve her birinde belirttiğim işletim sistemlerinin olmasıdır. Yardımınızı bekliyorum.

Dediğin şekilde yapılamaz. Ama Multiboot veya AIO şeklinde yapılabilir. AIO Boot diye bir program var bunun için kullanman mümkün.

AIO için iki ISO'nun ".wim" dosyalarını birleştirmen ve Windows 10 kurulum medyasıyla kullaman gerekir. Bu biraz sağlıksız olduğundan multiboot yapman tavsiyemdir. AIO Boot bayağı iyidir bu konuda gayet Türkçe bir anlatımı var ve bayağı ayrıntılı. Anlayabilirsen kolay ve sağlıklı bir yöntem. Alternatif olarak Multiboot Toolkit de kullanılabilir. Hazırlığı biraz zor ama ben onu kullanıyorum.

https://www.tnctr.com/topic/424897-aioall-in-one-bootable-multiboot-multiboot-usb-creator/

2 farklı USB kullanmanı yeğlerim sağlıklı olması açısından. Birine Windows 7 kurulumu birine Windows 10 kurulumu kurarsın. Programla vs oluyor olabilir fakat aksi takdirde aynı USB'ye iki adet Windows kurulum yapamazsınız. Zaten kursanız bile ikinci işletim sistemini kurarken tekrardan Boot edilmesini talep edicek. Yani içinde ki verileri silmenizi, boş bir USB'ye kurulum yapmak isteyecektir. Başka çözümler bulmalısınız, iki USB kullanmak gibi.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı