Tek ekran kartı ile hem mining yapıp hem oyun oynanabilir mi?

AMD kartlarda olmuyor. Oyun esnasında takılmalar oluyor. NVidia kartlarda mining 20 hashrate oranında düşüyor en az. Oyuna göre bu oran değişebiliyor. Ama sıkıntısız oyun oynanabiliyor.
RTX 3070 ile mining esnasında sıkıntısız oyun da oynayabiliyordu. Hashrate 62 den 40 lara düşüyordu. RX 5700 XT ile hashrate 53 lerden 50 nin altına bile inmiyor. Oyunda açılsa bile takılmalar oluyor. GTX 1060 ile denedim. 20 hashrate 10 a düştü ama basit oyunları sıkıntısız oynadım.
AMD kartlar tüm gücünü mininge ayırıyor bu sıkıntı yaratıyor.

Tek kartla da para kazanılıyor bakma sen onların dediklerine hesap yapmadan ezbere konuşuyorlar. Soruna gelirsek hayır birini seçmelisiniz çünkü madencilik ekran kartınızı %100 kullanıyor.
aynen öyle
AMD kartlarda olmuyor. Oyun esnasında takılmalar oluyor. NVIDIA kartlarda mining 20 hashrate oranında düşüyor en az. Oyuna göre bu oran değişebiliyor. Ama sıkıntısız oyun oynanabiliyor.
RTX 3070 ile mining esnasında sıkıntısız oyun da oynayabiliyordu. Hashrate 62'den 40'lara düşüyordu. RX 5700 XT ile hashrate 53'lerden 50'nin altına bile inmiyor. Oyunda açılsa bile takılmalar oluyor. GTX 1060 ile denedim. 20 hashrate 10'a düştü ama basit oyunları sıkıntısız oynadım.
AMD kartlar tüm gücünü mininge ayırıyor bu sıkıntı yaratıyor.

Şimdi gerçekten AMD RX 580 kartım var oyun oynasam mhs düşmez derece falan artmaz inş en iyisi kapatıp oyuna dönmek.

Yapılır ama işlemcinin yani dahili grafik kartını kullanırsın yüksek performans alamaya bilirsin ama APU ve güncel işlemcilerin çoğu orta grafik veya düşük grafikte oyun oynatıyor. Bunun için Windows 10 güncel olması lazım. Çünkü AMD veya NVIDIA denetim masasından yapılan ayarlamalar çoğunlukla geçersiz oluyor ama Windows 10 ise ayarlar - sistem ayarları - monitör - grafik ayarları - göz at - istediğin oyunun dosya konumu - istediğin uygulamaya tıkla - seçenekler - düşük güç tüketimi ve bitmiştir mining kazancından feragat etmeden istediğin oyunu oynayabilirsin tabi ki işlemcinin ekran kartı yettiği sürece.

Bu işleri hiç bilmiyorum, tek ekran kartı ile bir yandan mining yapıp, bir yandan oyun oynayabilir miyim?

Ekran kartım: RX 5500XT 8 GB.

Ek olarak; bedava olarak mining yapılabilir mi, yapılabilirse nereden?

Arkadaşım önüne gelen yazıyor evet yapabilirsin kardeşim kullandığın mining yazılımını söylersen yardım ederim kartın illaki %100'ünü kullanacaksın diye bir şey yok %50'ye çekip bir yandanda oyun oynayabilirsin ben 3070imi hem mining hem de oyun için kullanıyorum LoL gibi çok sistem gerektirmeyen oyunları rahatlıkla oynayabiliyorum ama soğutma çok önemli ona dikkat etmen gerek( redminer ya da ne kullanıyorsan yaz yardım edeyim)

Arkadaşım önüne gelen yazıyor evet yapabilirsin kardeşim kullandığın mining yazılımını söylersen yardım ederim kartın illaki %100'ünü kullanacaksın diye bir şey yok %50'ye çekip bir yandanda oyun oynayabilirsin ben 3070imi hem mining hem de oyun için kullanıyorum LoL gibi çok sistem gerektirmeyen oyunları rahatlıkla oynayabiliyorum ama soğutma çok önemli ona dikkat etmen gerek( redminer ya da ne kullanıyorsan yaz yardım edeyim)
Hocam öğrendim artık yapabiliyorum ben de. Hiçbir ayar çekmeden direkt LoL veya Valorant gibi oyunlara girebiliyorum.

Geri
Yukarı