Tek ekran kartı ile hem mining yapıp hem oyun oynanabilir mi?

Arkadaşlar yine dokturmus bu konuda bariz bir sekilde bilgisiz olmalarina ragmen.😀 Cok fazla sistem gerektirmeyen oyunlari rahat oynarsiniz hocam. Ben FIFA 21, PES 21, yakuza 0, kiwami 1, hades vs. oyunlari oynuyorum mining yaparken. Maksimum 10 MH/S dusuk oluyor ve oyun performansi hemen hemen ayni. Sicakliklar 60-65 derece arasinda. Son olarak tavsiyem sicakliklarin dusuk olmasi icin undervolt yapmayi unutmayin oyun oynayacaksaniz mining yaparken.

Arkadaşlar yine dokturmus bu konuda bariz bir sekilde bilgisiz olmalarina ragmen.😀 Cok fazla sistem gerektirmeyen oyunlari rahat oynarsiniz hocam. Ben FIFA 21, PES 21, yakuza 0, kiwami 1, hades vs. oyunlari oynuyorum mining yaparken. Maksimum 10 MH/S dusuk oluyor ve oyun performansi hemen hemen ayni. Sicakliklar 60-65 derece arasinda. Son olarak tavsiyem sicakliklarin dusuk olmasi icin undervolt yapmayi unutmayin oyun oynayacaksaniz mining yaparken.
RTX 3070 ile PES21 açtığımda 61 MH/S veren kart, 4K çözünürlük en yüksek ayarlarda 20 MH/S veriyor.
Valhalla da denedim aynı.
6700XT ile denediğimde takılmalardan dolayı oynayamıyorum.

Kasama üç GPU takılı, hepsiyle mining yapıyorum. Arada bir Dota2 ve HEI4 oynuyorum, mining devam ederken üçünde de. Sorun olmadı hiç, sadece oyunlarda biraz performans düşüklüğü oluyor(mining kazımında da düşüklük oluyor). Belki yaptığım çok yanlış ama bilmiyorum ve yapıyorum.

Mining sırasında ekran kartlarınızdan kısmak istemiyorsanız alacaksınız AMD APU A10 7850k vb. işlemci + uygun anakart + 10 GB civarı RAM. APU ile oyun oynarken ekran kartlarınız miningte takır takır çalışır.

Arkadaşım önüne gelen yazıyor evet yapabilirsin kardeşim kullandığın mining yazılımını söylersen yardım ederim kartın illaki %100'ünü kullanacaksın diye bir şey yok %50'ye çekip bir yandanda oyun oynayabilirsin ben 3070imi hem mining hem de oyun için kullanıyorum LoL gibi çok sistem gerektirmeyen oyunları rahatlıkla oynayabiliyorum ama soğutma çok önemli ona dikkat etmen gerek( redminer ya da ne kullanıyorsan yaz yardım edeyim)
tam diyecektim gene bilgisi olmayan ama fikri olanlar sallamış diye, Eren hocam benim yazacaklarımın aynısını yazmış..

Yapılır dostum hem mining hem oyun birlikte olur.. Gminer vs kullanıyorsan, ayar bile yapmana gerek yok, kendisi kesicek gücü.. mesela şuan 59 MH/s ile yazıyorum bu mesajı normalde 67MH/s olur.. Monitor bağlı, 4k video izliyorum, kabacana %12 kaybım var..
Kardeşim ben yapıyorum 4 5 ayda 1 Ethereum geliyor tek ekran kartı GTX 1660.
Sanırım ekran kartı değilde RIG demek istediniz, Çünkü olamaz:

1660 TI bile olsa günlük 0,0004 ETH kazarsın
6 ayda (180 günde) 0,072 ETH eder.. tekrar ediyorum 1660TI için bu

düz 1660 olursa günlük 0,000022
6 ayda(180 günde) 0,00396 ETH

6 ayda 1 ETH için kabacana 400 MH/s ihtiyacınız var ve 400 MH/s veren GPU daha üretilmedi malesef

Son düzenleme:

Geri
Yukarı