Tek Fanlı RX 570 Alınır mı ?

RX590 SE kullanıyorum ve çift fan zorla soğutuyor. O yüzden özellikle AMD ekran kartlarına tek fan asla bulaşmayın

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasa iyi ise neden olmasın. Ama kullanım şeklinize ve kasanıza göre sizi pişman ettirebilir.

İnternetten baktım. Çift fanlı modeller ile arasında pek fark yok.

Tek fanlı olan sizin almak istediğiniz : Sapphire Pulse AMD Radeon RX570 4 GB 256 Bit DDR5 Ekran Fiyatı

Çift fanlı önerilerim : MSI AMD Radeon RX 570 ARMOR 4G OC 4GB 256 bit GDDR5 DX(12) PCI-E 3.0 Ekran Kartı (RX 570 ARMOR 4G OC) 210135846 | Trendyol

Alınır. Eğer ben sıcaklığı ayarlarım ince ayar yaparım diyorsanız tek fanlı ile çift fanlı arasında işlem gücü farkı yoktur. Tek fanlı almanızın da fpse bir zararı olmayacaktır.

İşlem gücü farkı yok ama ekran kartı ısınınca gücü kısılıyor. Böylece FPS düşüyor.

Kasa iyi ise neden olmasın. Ama kullanım şeklinize ve kasanıza göre sizi pişman ettirebilir.

İnternetten baktım. Çift fanlı modeller ile arasında pek fark yok.

Tek fanlı olan sizin almak istediğiniz : Sapphire Pulse AMD Radeon RX570 4 GB 256 Bit DDR5 Ekran Fiyatı

Çift fanlı önerilerim : MSI AMD Radeon RX 570 ARMOR 4G OC 4GB 256 bit GDDR5 DX(12) PCI-E 3.0 Ekran Kartı (RX 570 ARMOR 4G OC) 210135846 | Trendyol

İşlem gücü farkı yok ama ekran kartı ısınınca gücü kısılıyor. Böylece FPS düşüyor.
Armor serisinin çok ısınma ve yerli yersiz kapanma sorunları var diye biliyorum. Forumda birçok kişi şikayetçiydi.

Bütçem 1000-1100 TL arası, yanına da Aerocool 500W VX Plus alacağım. Kasam tek fanlı (o da egzoz fan) FEEL marka
Kasada sadece egzoz fanının olması daha kötü diye düşünüyorum. Önden hava girmedikçe, kasanın içindeki havanın arka taraftan dışarı çıkması daha kötü bence. Öne de bir fan eklemelisiniz bence.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı