Tek kart ile mining yapılır mı?

Sisteminin (işlemci vs dahil.) Saatlik 200W çektiğini ve 24 saatten hesaplarsak günlük 5kW enerji tüketmiş oluyor, aylık fazladan 150kW karşılamak bence çok mantıklı değil. Elektrik birim fiyatları da ortada, çok zamanlı bir elektrik kullanıyorsan özellikle zarar edeceksin bilginle.

Sisteminin (işlemci vs dahil.) Saatlik 200W çektiğini ve 24 saatten hesaplarsak günlük 5kW enerji tüketmiş oluyor, aylık fazladan 150kW karşılamak bence çok mantıklı değil. Elektrik birim fiyatları da ortada, çok zamanlı bir elektrik kullanıyorsan özellikle zarar edeceksin bilginle.
200 w çektiğini hesaplarsak saatlik 60 kuruş kâr ediyorsun. Ama etherum düşerse daha az, yükselirse daha fazla kâr edersin.

Aylık 540 tl oluyor.
Arkadaşlar mining yapınca kart yıpranmıyor değil tabi ki yıpratıyor kartı ama bir grafik kartının gpu arızası yüzünden bozulması diğer bozulma nedenlerine göre daha düşük. Grafik kartlarının en büyük sorunu ısıdır.
Yıpratmıyor, allah aşkına, neden yıpratsın?
İzleyin. Evcil hayvan beslemiyorsun, makine kullanıyorsun. Kullanılmak için üretilmiş bir makine. Emin ol ki sürekli sıcaklık değerleri ve temizliği kontrol edilmediği için -ve bahsetmeye gerek olduğunu düşünmüyorum, ekran kartının sadece CUDA çekirdeklerini değil tüm grafik birimleri tam güçte çalıştırıldığı için- günün sonunda teorik olarak oyun için kullanılmış bir ekran kartı çok yüksek ihtimalle daha hor görülmüş ve daha "yıpranmış" olacaktır

Gerçekleşebilecek tek durum ekran kartının RAM çiplerinin yanması, o da GDDR6X kullanan 3080-3090 gibi kartlarda görünüyor. *Birkaç ay boyunca 110-120 derece üzerinde çalıştırılmasından kaynaklanıyor o da.*

Isıya gelecek olursak, şu an hemen önümde olan ve 4.5 aydır aralıksız 7/24 madencilik yapan 3060Ti kartımın gördüğü en yüksek sıcaklık değeri 48 derece. Fanlar %53'de çalışıyor. Fanlar %100'deyken oda sıcaklığında mining yapıyor oluyorum :)

Yıpratmıyor, Allah aşkına, neden yıpratsın?
İzleyin. evcil hayvan beslemiyorsun, makine kullanıyorsun. Kullanılmak için üretilmiş bir makine. Emin ol ki sürekli sıcaklık değerleri ve temizliği kontrol edilmediği için -ve bahsetmeye gerek olduğunu düşünmüyorum, ekran kartının sadece CUDA çekirdeklerini değil tüm grafik birimleri tam güçte çalıştırıldığı için- günün sonunda teorik olarak oyun için kullanılmış bir ekran kartı çok yüksek ihtimalle daha hor görülmüş ve daha "yıpranmış" olacaktır.

Gerçekleşebilecek tek durum ekran kartının RAM çiplerinin yanması, o da GDDR6X kullanan 3080-3090 gibi kartlarda görünüyor. *birkaç ay boyunca 110-120 derece üzerinde çalıştırılmasından kaynaklanıyor o da.*

Isıya gelecek olursak, şu an hemen önümde olan ve 4.5 aydır aralıksız 7/24 madencilik yapan 3060 Ti kartımın gördüğü en yüksek sıcaklık değeri 48 derece. Fanlar %53'te çalışıyor. Fanlar %100'deyken oda sıcaklığında mining yapıyor oluyorum :)

Ekran kartımın en iyi ayarlarını nereden görebilirim?

Yıpratmıyor, allah aşkına, neden yıpratsın?
İzleyin. Evcil hayvan beslemiyorsun, makine kullanıyorsun. Kullanılmak için üretilmiş bir makine. Emin ol ki sürekli sıcaklık değerleri ve temizliği kontrol edilmediği için -ve bahsetmeye gerek olduğunu düşünmüyorum, ekran kartının sadece CUDA çekirdeklerini değil tüm grafik birimleri tam güçte çalıştırıldığı için- günün sonunda teorik olarak oyun için kullanılmış bir ekran kartı çok yüksek ihtimalle daha hor görülmüş ve daha "yıpranmış" olacaktır

Gerçekleşebilecek tek durum ekran kartının RAM çiplerinin yanması, o da GDDR6X kullanan 3080-3090 gibi kartlarda görünüyor. *Birkaç ay boyunca 110-120 derece üzerinde çalıştırılmasından kaynaklanıyor o da.*

Isıya gelecek olursak, şu an hemen önümde olan ve 4.5 aydır aralıksız 7/24 madencilik yapan 3060Ti kartımın gördüğü en yüksek sıcaklık değeri 48 derece. Fanlar %53'de çalışıyor. Fanlar %100'deyken oda sıcaklığında mining yapıyor oluyorum :)
Hocam yanlış anladınız heralde ben mining yaparken değil normal bir insan kartı temizlemezse ısınıp arıza verebileceğini söylemek istemiştim. Ayrıca haklısınız, bilgisayar bu, kürek değil, araba değil, işçi değil. Bilgisayardaki çipler (veya transistörler) elektriğin geçip geçmemesini sağlar. Ve boyutları çok küçüktür. Gpu arızası kolay kolay olmaz, asıl sorun ısıdır.

Yeni konular

Geri
Yukarı