Tek set halinde şınav mı yoksa parça parça mı daha iyi?

LEGEND.35

Hectopat
Yer
İzmir
Günde toplam 100 tane 5x20 halinde set başı 20 tekrar ile 5-10 tekrar 100'e tamamlayacak şekide 10 defa ikisi de aynı mıdır? CS oynarken her öldüğümde 5-10'ar tane çekiyorum da.

Yani fiziki bir gelişim istiyorsanız kendinizi zorlamanız gerekiyor. Ben 30 şınavda titremeye başlarım siz 40 şınavda titremeye başlarsınız gibi. Ama son sette artık yapabildiğinin en iyisini yapmaya çalışman lazım.

Yani fiziki bir gelişim istiyorsanız kendinizi zorlamanız gerekiyor. Ben 30 şınavda titremeye başlarım siz 40 şınavda titremeye başlarsınız gibi. Ama son sette artık yapabildiğinin en iyisini yapmaya çalışman lazım.
Kilo fazla benim yağ oranımda öyle çıkıntılı kaldırımda 40 yaptım fakat düz zeminde zor 30 çıkar ama hızlı yaparsam yavaş yaparsam yarısı çıkıyor genelde .

Öyle oyun arasında değil de gün içinde bir saat belirleyip yarım saat kafanda bir tekrar belirle. Mesela 100 tekrar belirlersin her set tükenişe gidecek şekilde zorla. Kaç sette tamamlarsan artık.
Dikkat etmen gereken sınırlarını zorlayabilmek. Bir tekrar bile çıkmayacak hale gelince diz üstü şınavla tükenişe gitmen iyi olur. Knee pushup diye aratıp bakabilirsin internetten.

Geri
Yukarı