Tek slot 16 GB RAM performans kaybı yapar mı?

RecepEmre07

Centipat
Daha fazla  
Geçtiğimiz günlerde yeni sistem topladım. RAM özelleştirmesinde 8×2 16 GB 3600MHz RAM seçmiştim, ama tek slot 16 GB 3600MHz olarak geldi. Açıkçası bunu değiştirmekle uğraşmak istemiyorum, tek slot RAM performans kaybı yapar mı?

Edit: Ben galiba RAM'i tek slot seçmişim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Geçtiğimiz günlerde yeni sistem topladım. RAM özelleştirmesinde 8×2 16 GB 3600MHz RAM seçmiştim, ama tek slot 16 GB 3600MHz olarak geldi. Açıkçası bunu değiştirmekle uğraşmak istemiyorum, tek slot RAM performans kaybı yapar mı?

Tek kanal bellek performans kaybı yarattır ama çok değil.

İleride 32 yapacaksanız performans kaybından ödün verebilirsiniz çok az. Zaten günümüzde bile AAA oyunlarda 16 tam yetiyor. İleride 32 ideal olacaktır.

2 slot 16 GB ram e daha fazla para ödemiş olmalısınız bunu firmaya söyleyin en azından aradaki farkı iade etsinler. Tek kanal 16 sorun çıkarmayacaktir intenette de bakabilirsiniz işlemci darbogazi olmadığı durumda RAM'lerin tek ya da çift olmasının hiçbir önemi yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı