Tekerlek sarı çizgiye temas etmediği için ehliyet sınavından kaldım

Techno34

Decipat
Makaleler
4
Hocalar motoru sordu, bagajı sordu, aracın içini sordu hepsini bildim. Daha sonra sürüş başladı, sürdüm başarılı bir şekilde. Dur kalk yaptık, ani fren yaptık, yokuş kalkış yaptım aracı kaçırmadan. Stop ettirmedim aracı. Son kısma geldik park etme kısmına. Dubalara ve kaldırıma çarpmadan içeri girdim manevramı yaptım ve park ettim."içeri girmen yeterli değil, sarı çizginin üstüne sağ ön ve arka lastiklerinin gelmesi lazım. Olmadı geçmiş olsun."dedi ve araçtan indim. 3 Aralık'ta bir daha sınav var ona katılacağım. Ama gerçekten bu park kısmında hiç acımaları yok, bari emin olmadığım zaman dışarı çıkıp tekrar içeri girme hakkım olsaydı. Tek giriş hakkım var ve içeride iken çıkamıyorum.

Hocam geçmiş olsun öncelikle,
Gerçekten parkta çok hassaslar, ikinci sınava girmeden önce pratik yapma şansınız varsa ölçütleri doğru alarak bir kaç kere pratik yapın öyle girin sınava bence.

Gerçekten parkta çok hassaslar, ikinci sınava girmeden önce pratik yapma şansınız varsa ölçütleri doğru alarak bir kaç kere pratik yapın öyle girin sınava bence.
Kurs ders veriyordu zaten ama ücretliydi galiba.

Evet parkta tekerin o çizgiye değmesi veya çizgi dışında durması gerekiyor, içeride kalınca elenirsin.

Park içerisinde manevra hakkın da vardı toplamak için, aklına gelmedi mi yoksa direksiyon hocan mı bahsetmedi bunlardan?

Yanlış anlamayın ama araba ehliyeti alma gibi konularda tolerans gösterilmemesi ve katı olunması taraftarıyım. Trafikte ,ne yapacağından bihaber, dar sokaklarda park etmekten bihaber bir sürü insan var. Ehliyet kursundaki sarı çizgi olayı tamamen ezber, sürücüye çok bir şey eğitmiyor ama istenilen bu.

Kurs ders veriyordu zaten ama ücretliydi galiba.

Evet parkta tekerin o çizgiye değmesi veya çizgi dışında durması gerekiyor, içeride kalınca elenirsin.

Park içerisinde manevra hakkın da vardı toplamak için, aklına gelmedi mi yoksa direksiyon hocan mı bahsetmedi bunlardan?

Hocam içeride 2 defa hakkım var. İçeri girerken 1 defa. Manevra hakkımı kullanmıştım zaten. Sağlık olsun.

Hiçbir yerde acımaları yok. MEB kuralları belirlemiş. Kural kitabına göre gereken yapılmış. Paralel parkın kabul görmesi için gerekenler belli. Başarısız olmuşsunuz. Dert etmeyin, bir dahakinde geçersiniz.

Bari emin olmadığım zaman dışarı çıkıp tekrar içeri girme hakkım olsaydı.
Maalesef. Şahsen ben her seferinde iner bakarım. Çeyreğinde biner hamle yaparım. Gerçek dünya pratiği değil zaten. Çok saçma bir sınav.

Yeni konular

Geri
Yukarı