Tekir kedi beslemek için tavsiye

CemErsever

Decapat
Daha fazla  
Merhaba.
Bundan 1 hafta önce annesi ölen bir tekir kedi yavrusu sahiplendim. Daha önce hiç tecrübem olmadı tavsiyeleriniz nelerdir?
(Tuvalet eğitimi var, tavuklu mama alıyorum)

Hocam aşağıya rehberimi bırakıyorum. Son derece ayrıntılı yazmıştım ama ayrıca sorularınız olursa beni etiketlemekten çekinmeyin.

Gerçekten güzel bir davranış. Zaten güzel bir rehber var. Veteriner kontrollerini de ihmal etmeyin. Evde kedimiz yok fakat bahçede yeteri kadar var.

Gerçekten güzel bir davranış. Zaten güzel bir rehber var. Veteriner kontrollerini de ihmal etmeyin. Evde kedimiz yok fakat bahçede yeteri kadar var.
Herkes evde bakmak zorunda değil elbette. Önemli olan vicdan ve merhamet sahibi olmak ve çevremizdeki bu canlara iyi davranmak. Ayrıca güzel sözleriniz için de teşekkür ederim, sizden beğeni almak beni mutlu etti hocam.

Bizim evde tekir var. Öyle cins kediler gibi çok detaylı bakım istemiyorlar. Biz beraber kokoreç menemen falan yeriz pazar kahvaltılarında. Zaten kediler pek insanları dinlemez kafalarına göre takılırlar ama sana tek tavsiyem evdeki kabloları veya koltuklarda tırnaklarını eşelemesine sakın müsade etme, ismiyle sesli bir şekilde kız ona ve dik dik bak. Ben böyle yaptım şuan ne kabloyla uğraşır ne mobilyalarla.

Bizim evde tekir var. Öyle cins kediler gibi çok detaylı bakım istemiyorlar. Biz beraber kokoreç menemen falan yeriz pazar kahvaltılarında. Zaten kediler pek insanları dinlemez kafalarına göre takılırlar ama sana tek tavsiyem evdeki kabloları veya koltuklarda tırnaklarını eşelemesine sakın müsaade etme, ismiyle sesli bir şekilde kız ona ve dik dik bak. Ben böyle yaptım şuan ne kabloyla uğraşır ne mobilyalarla.
Değerli hocam bu tür yiyecekler birkaç kere yapılınca zarar vermez ama uzun vadede sindirim ve bağırsak problemlerine yol açar, bilginiz olsun.

Değerli hocam bu tür yiyecekler birkaç kere yapılınca zarar vermez ama uzun vadede sindirim ve bağırsak problemlerine yol açar, bilginiz olsun.
Kızın canı çekiyor hocam ne yapayım. Vermesem bir yerleri şişecek. Ama kendi de biliyor ne yiyip ne yemeyeceğini; mesela menemeni soğanlı baharatlı sevmez, sade iken sever. Engelleyemiyoruz da terör estiriyor sonra evde. Arkadaş köpeğini getirdi. Bizimki bunu bir dövdü bir dövdü, köpek hastanelik olacaktı neredeyse. Kokoreç falan verdim anca sakinleşti. Evde kedi mi besliyoruz kaplan mı belli değil.

Kızın canı çekiyor hocam ne yapayım. Vermesem bir yerleri şişecek. Ama kendi de biliyor ne yiyip ne yemeyeceğini; mesela menemeni soğanlı baharatlı sevmez, sade iken sever. Engelleyemiyoruz da terör estiriyor sonra evde. Arkadaş köpeğini getirdi. Bizimki bunu bir dövdü bir dövdü, köpek hastanelik olacaktı neredeyse. Kokoreç falan verdim anca sakinleşti. Evde kedi mi besliyoruz kaplan mı belli değil.
Evet ne dediğinizi çok iyi anlıyorum :D ama dediğim gibi bir yerleri şişsin uzun vadede evladımızın sağlığı bozulmasın. Siz yine de elinizden geldiği kadar dikkat edin.

Hocam aşağıya rehberimi bırakıyorum. Son derece ayrıntılı yazmıştım ama ayrıca sorularınız olursa beni etiketlemekten çekinmeyin.

Teşekkür ederim hocam emeğinize sağlık.

Tavsiyeleriniz için teşekkürler.

Geri
Yukarı