Teknik servis RX 5600XT ekran kartını onarmadı

qusH

Centipat
Yer
Ev
Daha fazla  
Merhaba Gaming.gen'den aralık 2020'de aldığım ASUS TUF RX 5600XT ekran kartını arızalanması sonucu garantiye yollamıştım. Arıza sebebi benim yanlış VBIOS yüklememdi. Ekran kartı kargo takip bilgilerine göre 25 Mayıs 2021'de teknik servise ulaşmış. Bugün ASUS müşteri hizmetleri beni arayarak kartı onaramadıklarını ve kartın imhaya gönderildiğini, bunun neticesinde bana bir rapor göndereceklerini ve benim bu rapor ile birlikte satıcıya ulaşarak satıcıdan kartın çalışan halini veya ücretini talep edebileceğimi söylediler.
Şimdi buradaki benim bir şey talep etmem gereken satıcı Gaming.gen midir? Kartın faturadaki ücreti 2440TL. Satıcı bana ücreti göndermek isterse bunu kabul etmem mümkün değil çünkü o fiyata piyasada aynı kartı veya dengini bulmam imkansız. Bu durumda ne yapmam gerekir bilgili olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.
Ek olarak ASUS'un onarım takibinde ürünün hala teknik servise ulaşmadığı yazıyor.
Gönderdiğim teknik servis = SMS ınfocomm.

Ekran Alıntısı.PNG

Merhaba Gaming.gen'den aralık 2020'de aldığım ASUS TUF RX 5600XT ekran kartını arızalanması sonucu garantiye yollamıştım. Arıza sebebi benim yanlış VBIOS yüklememdi. Ekran kartı kargo takip bilgilerine göre 25 Mayıs 2021'de teknik servise ulaşmış. Bugün ASUS müşteri hizmetleri beni arayarak kartı onaramadıklarını ve kartın imhaya gönderildiğini, bunun neticesinde bana bir rapor göndereceklerini ve benim bu rapor ile birlikte satıcıya ulaşarak satıcıdan kartın çalışan halini veya ücretini talep edebileceğimi söylediler.
Şimdi buradaki benim bir şey talep etmem gereken satıcı Gaming.gen midir? Kartın faturadaki ücreti 2440TL. Satıcı bana ücreti göndermek isterse bunu kabul etmem mümkün değil çünkü o fiyata piyasada aynı kartı veya dengini bulmam imkansız. Bu durumda ne yapmam gerekir bilgili olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.
Ek olarak ASUS'un onarım takibinde ürünün hala teknik servise ulaşmadığı yazıyor.
Gönderdiğim teknik servis = SMS ınfocomm.

Eki Görüntüle 1050971
Para yerine yeni bir çalışan halini iste.

Normalde teknik servis böyle durumlarda ürünü kullanıcı hatası diyerek (yanlış VBIOS atmak kullanıcı hatasıdır) garanti dışı bırakır. Sen bu konuda şanslısın servis iade değişim raporu gönderecekmiş. Satın aldığın yerde aynı kart varsa değişim talep edebilirsin yoksa da bir üst modelini talep edebilirsin ama firmalar bunları pek tercih etmez buyüzden elinde aynı kart yoksa para iadesi yapar.

Geçmiş olsun karta BIOS atmak çok zor bir iş değil en azından sana geri yollasalardı bundan uğraşmadıkları anlaşılıyor. Dışarıda bu işten anlayan birine BIOS attırabilirdin para iadesi için sana teklif sunacaklar sen değişim hakkını talep et yoksa bayağı kazık yersin fatura tutarı ve piyasa kurundan onu da geçtim piyasada kart yok talep aşırı fazla.
Ya da karta garanti dışı bir işlem yaptığını belirt kartı geri talep et bu işten anlayan birine BIOS attır.

Yeni konular

Geri
Yukarı