Teknobiyotik anakart iadesini kabul etmiyor

emre8569

Kilopat
Daha fazla  
1 gün önce internet üzerinden aldığım Galax marka anakartı iade edemiyorum. Ürünün sitesine girp BIOS'u güncellediğim halde R5 5500 işlemci ile kullanamıyorum hiçbir şekilde görüntü vermiyor. Galax'ın kendi sitesine girdiğimde konu hakkında 1 sayfa bilgi bile yok, kutu içeriğinden diğer anakart markalarından çıkan el kitapçığının aksine bunda küçücük bir kağıt koymuşlar kutu içerisine. Teknobiyotik teknis servisi aradığımda yetkili kişi “anladığım kadarıyla kartın montajını yapmışsınız çalıştırmaya çalışmışsınız ürünün iadesini alamıyoruz”dedi. Nasıl bir yol izlemeliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
1 gün önce internet üzerinden aldığım Galax marka anakartı iade edemiyorum. Ürünün sitesine girp BIOS'u güncellediğim halde R5 5500 işlemci ile kullanamıyorum hiçbir şekilde görüntü vermiyor. Galax'ın kendi sitesine girdiğimde konu hakkında 1 sayfa bilgi bile yok, kutu içeriğinden diğer anakart markalarından çıkan el kitapçığının aksine bunda küçücük bir kağıt koymuşlar kutu içerisine. Teknobiyotik teknis servisi aradığımda yetkili kişi “anladığım kadarıyla kartın montajını yapmışsınız çalıştırmaya çalışmışsınız ürünün iadesini alamıyoruz”dedi. Nasıl bir yol izlemeliyim?

Merhaba bilgisayar çalışıyor görüntü gelmiyor mu acaba?

BIOS işin içine girince cayma hakkını kullanamıyorsunuz diye biliyorum bende. Tam emin değilim ama araştırın, BIOS'u güncellememiş olsanız muhtemelen iade alırlardı.

Koşulsuz şartsız iade hakkınız devam ediyor. Yeni yasa henüz yürürlüğe girmedi. Bu sebepten ürünü takmaya çalışmış olmanız vs hiçbir şey değiştirmez. İade talebinizde ısrarcı olunuz ve aksi halde Tüketici Hakem Heyetine başvuracağınızın altını çiziniz.​

Böyle dandik sitelerden almamak gerekli. Ürün arızalı çıksa denedik diye üstümüze kalıyor.

Konuşma sonrasında kesinlikle katılıyorum.

Merhaba bilgisayar çalışıyor görüntü gelmiyor mu acaba?
evet bilgisayar çalısıyor 3600 işlemcide görüntüde geliyor ama 5500de kasanın anakartın ışıkları yanıyor bütün fanlar çalısıyor ama görüntü gelmiyor

Konuşma sonrasında kesinlikle katılıyorum.

Evet bilgisayar çalısıyor 3600 işlemcide görüntüde geliyor ama 5500'de kasanın anakartın ışıkları yanıyor bütün fanlar çalısıyor ama görüntü gelmiyor.

HDMI kablo ile denediniz mi? Bende 3 hafta önce geçiş yaptım. İşlemci değiştirdikten sonra görüntü gelmiyordu. DisplayPort'a bağlıydı. HDMI kablosu deneyince düzelmişti. Ben ASUS Prime B350 Plus ile kullanıyorum gerçi ama bu ufak detay yüzünden olabilir. Bir HDMI kablosu ile deneyin denemediyseniz.

HDMI kablo ile denediniz mi? Bende 3 hafta önce geçiş yaptım. İşlemci değiştirdikten sonra görüntü gelmiyordu. DisplayPort'a bağlıydı. HDMI kablosu deneyince düzelmişti. Ben ASUS Prime B350 Plus ile kullanıyorum gerçi ama bu ufak detay yüzünden olabilir. Bir HDMI kablosu ile deneyin denemediyseniz.
bütün denemelerimi hdmi ile yaptım dp kablosunsorun çıkarır diye

Bütün denemelerimi HDMI ile yaptım DP kablosunsorun çıkarır diye.

Şimdi işlemciyi(3600) aldığım arkadaşın yanına gidiyorum onun anakartında deneyeceğim 5500'ü eğer görüntü verirse bilgilendiririm.

koşulsuz şartsız iade hakkınız devam ediyor. Yeni yasa henüz yürürlüğe girmedi. Bu sebepten ürünü takmaya çalışmış olmanız vs hiçbir şey değiştirmez. İade talebinizde ısrarcı olunuz ve aksi halde tüketici hakem heyetine başvuracağınızın altını çiziniz.​

Yazılım gerektiren misal laptop windovs kurulumu veya anakart BIOS güncelleme işlemi yapılmış ürünlerde cayma hakkı ortadan kalkıyor diye biliyorum hocam.

Yazılım gerektiren misal laptop windovs kurulumu veya anakart BIOS güncelleme işlemi yapılmış ürünlerde cayma hakkı ortadan kalkıyor diye biliyorum hocam.
Yönetmelik henüz yürürlüğe girmedi. Yönetmeliğin ilgili maddesinde ne zaman yürürlüğe gireceği açık şekilde belirtilmiş. Bu açıdan arkadaşımız cayma hakkını kullanabilir.​

MADDE 18- Bu Yönetmeliğin;
a) 9 uncu maddesi ile değiştirilen 12 nci maddenin dördüncü fıkrasının son cümlesi 1/1/2023 tarihinde,
b) Diğer hükümleri ise 1/10/2022 tarihinde,
yürürlüğe girer.

Geri
Yukarı