İncehesap monitör iadesini kabul etmiyor

Ürünün size teslim tarihinden (satın alma tarihi değil teslim tarihi) itibaren 14 günlük süre geçmediyse koşulsuz şartsız şekilde iade hakkınız bulunmaktadır. 2 hafta önce aldım demişsiniz. O yüzden süreyi henüz geçirmediyseniz acele ediniz.​

ürünün size teslim tarihinden (satın alma tarihi değil teslim tarihi) itibaren 14 günlük süre geçmediyse koşulsuz şartsız şekilde iade hakkınız bulunmaktadır. 2 hafta önce aldım demişsiniz. O yüzden süreyi henüz geçirmediyseniz acele ediniz.​

Koşulsuz şartsız iade şeysi için açılmamış olması gerekiyormuş. Bir de hiç açmadım falan diyerek iade yolladım umarım kabul ederler bu sefer.

Çektiğin videodan bir şey anlamadım. Kodec paketini kontrol et monitörde sorun olmayabilir.
Basit bir oyun açıp kontrol et bir şey yoksa monitör temizdir.

Var dediler müşteri hizmetleriyle konuştum.​
Sevgili @he just wants her müşteri hizmetleri sizi caydırmak için bir sürü yalan söylüyor Lütfen inanmayınız. Cayma Hakkı Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği madde 9 da düzenlenmiştir. İstisnaları da yine aynı yönetmeliğin 15.maddesinde düzenlenmiştir. Şayet ürününüz hijyen ve sağlık açısından sorun teşkil edecek bir ürün olsaydı dedikleri doğruydu. Ancak sizi yanlış yönlendiriyorlar. İlgili maddeleri de ekliyorum aşağıya. Artık gerisi sizin bileceğiniz iş. Ben göz göre göre hakkımın yenmesine müsaade edeceğim diyorsanız takdir sizin. Sağlıcakla...

Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği - Madde- 9 - Cayma hakkı
Tüketici, on dört gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkına sahiptir.

Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği - Madde- 15 - Cayma hakkının istisnaları
(1) Taraflarca aksi kararlaştırılmadıkça, tüketici aşağıdaki sözleşmelerde cayma hakkını kullanamaz:
a) Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen ve satıcı veya sağlayıcının kontrolünde olmayan mal veya hizmetlere ilişkin sözleşmeler.
b) Tüketicinin istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallara ilişkin sözleşmeler.
c) Çabuk bozulabilen veya son kullanma tarihi geçebilecek malların teslimine ilişkin sözleşmeler.
ç) Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanların teslimine ilişkin sözleşmeler.
d) Tesliminden sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan mallara ilişkin sözleşmeler.
e) Malın tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olması halinde maddi ortamda sunulan kitap, dijital içerik ve bilgisayar sarf malzemelerine ilişkin sözleşmeler.
f) Abonelik sözleşmesi kapsamında sağlananlar dışında, gazete ve dergi gibi süreli yayınların teslimine ilişkin sözleşmeler.
g) Belirli bir tarihte veya dönemde yapılması gereken, konaklama, eşya taşıma, araba kiralama, yiyecek-içecek tedariki ve eğlence veya dinlenme amacıyla yapılan boş zamanın değerlendirilmesine ilişkin sözleşmeler.
ğ) Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayrimaddi mallara ilişkin sözleşmeler.

sevgili @he just wants her müşteri hizmetleri sizi caydırmak için bir sürü yalan söylüyor lütfen inanmayınız. Cayma hakkı mesafeli sözleşmeler yönetmeliği madde 9 da düzenlenmiştir. İstisnaları da yine aynı yönetmeliğin 15.maddesinde düzenlenmiştir. Şayet ürününüz hijyen ve sağlık açısından sorun teşkil edecek bir ürün olsaydı dedikleri doğruydu. Ancak sizi yanlış yönlendiriyorlar. İlgili maddeleri de ekliyorum aşağıya. Artık gerisi sizin bileceğiniz iş. Ben göz göre göre hakkımın yenmesine müsaade edeceğim diyorsanız takdir sizin. Sağlacakla...

tüketici, on dört gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkına sahiptir.

(1) taraflarca aksi kararlaştırılmadıkça, tüketici aşağıdaki sözleşmelerde cayma hakkını kullanamaz:
A) fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen ve satıcı veya sağlayıcının kontrolünde olmayan mal veya hizmetlere ilişkin sözleşmeler.
B) tüketicinin istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallara ilişkin sözleşmeler.
C) çabuk bozulabilen veya son kullanma tarihi geçebilecek malların teslimine ilişkin sözleşmeler.
Ç) tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanların teslimine ilişkin sözleşmeler.
D) tesliminden sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan mallara ilişkin sözleşmeler.
E) malın tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olması halinde maddi ortamda sunulan kitap, dijital içerik ve bilgisayar sarf malzemelerine ilişkin sözleşmeler.
F) abonelik sözleşmesi kapsamında sağlananlar dışında, gazete ve dergi gibi süreli yayınların teslimine ilişkin sözleşmeler.
G) belirli bir tarihte veya dönemde yapılması gereken, konaklama, eşya taşıma, araba kiralama, yiyecek-içecek tedariki ve eğlence veya dinlenme amacıyla yapılan boş zamanın değerlendirilmesine ilişkin sözleşmeler.
Ğ) elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayrimaddi mallara ilişkin sözleşmeler.

Geçenlerde benim gönderimde yardımcı olmuştunuz, sizinle özel olarak iletişime geçmem mümkün müdür?

sevgili @he just wants her müşteri hizmetleri sizi caydırmak için bir sürü yalan söylüyor lütfen inanmayınız. Cayma hakkı mesafeli sözleşmeler yönetmeliği madde 9 da düzenlenmiştir. İstisnaları da yine aynı yönetmeliğin 15.maddesinde düzenlenmiştir. Şayet ürününüz hijyen ve sağlık açısından sorun teşkil edecek bir ürün olsaydı dedikleri doğruydu. Ancak sizi yanlış yönlendiriyorlar. İlgili maddeleri de ekliyorum aşağıya. Artık gerisi sizin bileceğiniz iş. Ben göz göre göre hakkımın yenmesine müsaade edeceğim diyorsanız takdir sizin. Sağlacakla...

tüketici, on dört gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkına sahiptir.

(1) taraflarca aksi kararlaştırılmadıkça, tüketici aşağıdaki sözleşmelerde cayma hakkını kullanamaz:
A) fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen ve satıcı veya sağlayıcının kontrolünde olmayan mal veya hizmetlere ilişkin sözleşmeler.
B) tüketicinin istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallara ilişkin sözleşmeler.
C) çabuk bozulabilen veya son kullanma tarihi geçebilecek malların teslimine ilişkin sözleşmeler.
Ç) tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanların teslimine ilişkin sözleşmeler.
D) tesliminden sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan mallara ilişkin sözleşmeler.
E) malın tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olması halinde maddi ortamda sunulan kitap, dijital içerik ve bilgisayar sarf malzemelerine ilişkin sözleşmeler.
F) abonelik sözleşmesi kapsamında sağlananlar dışında, gazete ve dergi gibi süreli yayınların teslimine ilişkin sözleşmeler.
G) belirli bir tarihte veya dönemde yapılması gereken, konaklama, eşya taşıma, araba kiralama, yiyecek-içecek tedariki ve eğlence veya dinlenme amacıyla yapılan boş zamanın değerlendirilmesine ilişkin sözleşmeler.
Ğ) elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayrimaddi mallara ilişkin sözleşmeler.

Ben iade olarak geri yolladım zaten bugün sabah ama kabul etmezler ise ne yapacağım.

Geri
Yukarı