Teknobiyotik anakart iadesini kabul etmiyor

evet denedlm tertemiz calisiyor islemci tek yaptigim sey giriste benden f1 basmami istedi

Dosya Ekleri

• 7EC369E3-71AB-4914-8E57-760AF7513FCB.jpeg
    7EC369E3-71AB-4914-8E57-760AF7513FCB.jpeg
    164,6 KB · Görüntüleme: 45
yönetmelik henüz yürürlüğe girmedi. Yönetmeliğin ilgili maddesinde ne zaman yürürlüğe gireceği açık şekilde belirtilmiş. Bu açıdan arkadaşımız cayma hakkını kullanabilir.​

MADDE 18- Bu Yönetmeliğin;
A) 9 uncu maddesi ile değiştirilen 12 nci maddenin dördüncü fıkrasının son cümlesi 1/1/2023 tarihinde,
B) diğer hükümleri ise 1/10/2022 tarihinde,
Yürürlüğe girer.

Ben yeni yönetmelikten bahsetmiyorum hocam halihazırda şu an kullanılan tüketici cayma hakkında yazılımlı ürünler ya da yazılımı ile oynanmış ürünlerin iadesi olmuyor diye biliyorum.

Ben yeni yönetmelikten bahsetmiyorum hocam halihazırda şu an kullanılan tüketici cayma hakkında yazılımlı ürünler ya da yazılımı ile oynanmış ürünlerin iadesi olmuyor diye biliyorum.
Yazılımlı ürünler açısından ''Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayrimaddi mallara ilişkin sözleşmeler''(Lisans satın alımı, Dijital ürünler vs) de cayma hakkını kullanamayacağını söyleyebiliriz ancak arkadaşımızın durumunda bu geçerli değil. Arkadaşımız yazılım değil donanım ürünü satın almış. Bu ürün bilgisayara takılınca yazılımı değişmiyor veya yazılımıyla oynanmış olmuyor.​

Yazılımlı ürünler açısından ''Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayrimaddi mallara ilişkin sözleşmeler''(Lisans satın alımı, Dijital ürünler vs) de cayma hakkını kullanamayacağını söyleyebiliriz ancak arkadaşımızın durumunda bu geçerli değil. Arkadaşımız yazılım değil donanım ürünü satın almış. Bu ürün bilgisayara takılınca yazılımı değişmiyor veya yazılımıyla oynanmış olmuyor.​
boyle bir yazi gonderdiler

Dosya Ekleri

• 135388F0-E37D-4F96-9BEB-638F2921533D.jpeg
    135388F0-E37D-4F96-9BEB-638F2921533D.jpeg
    204,8 KB · Görüntüleme: 34

Yeni konular

Geri
Yukarı