Teknobiyotik ayıplı ürünü için iade almıyor

Oradan hiç alışveriş yapmadım ama en azından adamların rehber videoları, incelemeleri vb iyi.

Yiğidi öldür ama hakkını yeme. Cidden çok iğrenç ve itici YouTube adminleri var. Müşteri hizmetleri çok kalitesiz. Kendi malını 8.dünya harikası gibi satıyorlar. Fakat ürünler her zaman eline ulaşıyor düzgün bir şekilde. Ayrıca kronik sorunu olmayan bir donanım alırsanız uzun yıllar götürüyor.

"I- AYIPLI MAL VE HİZMETLER: 1- Satın aldığım ürün kısa bir süre içerisinde arızalandı fakat onarım yaptırmak istemiyorum. Değişim veya para iadesi hakkım var mıdır?

Evet, satın alınan malın ayıplı çıkması durumunda malın tüketiciye teslim tarihinden itibaren iki yıl içinde tüketicilerin, bedel iadesi, malın ayıpsız misliyle değişimi, ayıp oranında bedel indirimi veya ücretsiz onarımı isteme hakları vardır. Tüketici dilediği hakkı kullanmakta serbesttir. Satıcı tüketicinin talebini yerine getirmek zorundadır."

Burada iki yıl içinde diyor, ben daha iki yılımı doldurmadım bedel iadesi hakkım var diye biliyorum.

O ilk 14 gün için geçerli olmasın saygıdeğer ustam?
365gün+ den bahsediyorsunuz. Biraz zor iade edersiniz.
2 yıl sonra Samsung 860 QVO SSD iade aldılar çok doğaldır.
Garanti süresi içinde ürün bozulup, tamiri imkansızsa değişim yaparlar, ellerinde aynı ürün yoksa veya çamura yatıp değiştirmek istemezlerse para iadesi yapmak zorundalar.

"I- AYIPLI MAL VE HİZMETLER: 1- Satın aldığım ürün kısa bir süre içerisinde arızalandı fakat onarım yaptırmak istemiyorum. Değişim veya para iadesi hakkım var mıdır?

Evet, satın alınan malın ayıplı çıkması durumunda malın tüketiciye teslim tarihinden itibaren iki yıl içinde tüketicilerin, bedel iadesi, malın ayıpsız misliyle değişimi, ayıp oranında bedel indirimi veya ücretsiz onarımı isteme hakları vardır. Tüketici dilediği hakkı kullanmakta serbesttir. Satıcı tüketicinin talebini yerine getirmek zorundadır."

Burada iki yıl içinde diyor, ben daha iki yılımı doldurmadım bedel iadesi hakkım var diye biliyorum.
Hocam bu maddeyi müşteri hizmetlerine okuyun. O zaman belki geri vitese takıp iade yapabilirler.

Ayrıca aldığınız hazır sistem ise sistemi geri göndermek zorunda kalırsınız. Ürünler toplu olarak satış yapıldığı için sistemi geri göndermek zorunda olabilirsiniz.

Geri
Yukarı