Teknobiyotik Dark markasını neden çok seviyor?

f3turan

Hectopat
Yer
Street Ball
Daha fazla  
Teknobiyotik.com sitesinin hazır sistemlerinin genelinde Dark marka kasa veya Dark marka PSU görüyorum. Ayrıca YouTube kanallarında da eğer kötü bir gözlem yapmadıysam genel olarak en öne çıkan marka Dark markası oluyor. Hem ucuz hem kaliteli diye mi diyeceğim fakat malzeme kalitesi duyduğuma göre berbat. Ayrıca "hem ucuz hem kaliteli" lafına en çok uyan marka benim gözümde Zalman'dır.
Neyse, soru başlıkta arkadaşlar. Fikirlerinizi alabilirim.

Sizin Zalman sevmeniz biraz da satın aldığınızdan dolayı sanırım. Teknobiyotik, Dark'ı Çin'de ürettirip ülkeye Dark logosu altında satıyor. Dark=Teknobiyotik yani. Ürünleri de Rampage, GamePower gibi ama adaptörleri, dönüştürücüleri bence daha kaliteli.

Kendi markaları o yüzden. Aynı zamanda TX markası da onların. TX daha düşük maliyetli olan markası. Dark daha kaliteli. Bence Gamepower, Gamebooster gibi markalardan daha iyiler.
TX'in onların olduğunu bilmiyordum, ama kalite konusunda size katılıyorum.

HDMI to VGA dönüştürücüde Dark'tan şaşmam. Ayrıca duyduğuma göre Dark Guardian iyi bir kasaymış. Dark Raider 500W da malzeme kalitesi kötü olsa bile önü mesh ve kullandığı PSU Aerocool VX Plus 500W o fiyata onun gibisi zor bulunur.

Ayrıca Dark'ın o kadar dandik bir marka olduğunu düşünmüyorum.

Bu doğru mu peki?

Galax, gerçekten sağlam bir üretici, anakart, SSD gibi ürünleri de var ama ülkemizde pek bilinmediği için temkinli yaklaşılıyor genelde.
VX kullanmaları yüksek ihtimal. Dark X-Force ile de VX kullanıyorlardı. Kendi ürettikleri PSU pek iyi bir mal değil çünkü. VX'in de bazı sorunları var ama Türkiye şartlarında güzel bir ürün.

@Sqysm0k3 Sinerji getirtiyor onları da ama Ranker kasaların içerisinde Gamepower kullanıyorlardı.

Geri
Yukarı