Teknobiyotik eksik iade tutarı

STR4NGE

Hectopat
Yer
Tekirdağ | (Sarıyer)
Teknobiyotik üzerinden 6 adet fan aldım. Fanların 2'si kasaya uymadığı için ve 14 gün dolmadığı için (10 gün olmuştu) iade edip farklı set almayı düşündüm. Desteğe yazdıktan sonra iade sürecini başlattım. Kargoyu teslim ettikten 1 gün sonra firmaya ulaştı, 9 gün sonra da yani bugün para iadesini yaptılar fakat görsellerde görüldüğü gibi eksik yaptılar. Para öğleden sonra yatmış ama ben demin kontrol ederken fark ettim. Desteğe durumu yazdım tabii fakat burada da bilgisi olan varsa diye paylaşmak istedim.

Kesinti neyden dolayı yapılmış olabilir?

1594057867529.png
1594057736535.png

Yok öyle fatura kesildi diye KDV'yi vermemek. Tamamını vermek zorundalar ücretin.
Dedim hani sipariş aşamasında ödenen kargo ücretini kestiler yine tutar eksik. İade kargosu zaten ücretsiz ki onu bile kesmiş olsalar ufak da olsa eksik bir miktar kalıyor. Fanları fotoğraflarıyla gönderdim ki teslim alır almaz stoğa ekleyip sattılar. Zaten fan kırık olsa yine eksik tutarı karşılamıyor.

Sonunda bugün dönüş yapma zahmetine girdiler ve kargo ücretinin kesildiğini söylediler. Sipariş verirken 22,21 kargo ücreti ödeniyor, iade ücretsiz olması lazım ki hadi onu da çektiler diyelim 44,42₺ eder. Bana 384,73 iade yaptılar, toplamda kargo ücretleri dahil 429,15₺ tutuyor fakat yine arada eksik 5,80₺ var. Bir de utanmadan destek talebini kapatıyorlar 😄

1594396636718.png

Ben şimdi bu firmayı THH'ye iletsem ne olur?

Şikayet edin haklı olan sizsiniz. Ben geçenlerde buradan kasa aldım 2 gün sonra kasanın fiyatı 70 TL artmış. Mesela neye göre kime göre 70 TL zam yaptılar? Keyfi olarak yapıyorlar, devlette ses çıkarmıyor.

Serbest piyasa, artabilir. Konu sahibi ise derhal THH'ye vermelidir. Artık bu siteden uzak duracağım, Youtube kanalından millete sallamalarından belli.

Yeni konular

Geri
Yukarı