Teknobiyotik iade saçmalığı

Windows 7

Megapat
Makaleler
4
Daha fazla  
Meslek
İşletim Sistemi
Henüz bir netice yok fakat içimde bir kuşku olduğu için bu konuyu açıyorum. Öğle saatlerinde fan aldım sonra dedim boş ver ya uymazsa iptal edeyim başka modele yöneleyim, kaç saattir verilmeyen kargo bilgisi girildi. Soru sorunca ise kaç gün geçmesine rağmen hala yanıt yok.

11.PNG

Geldi işte bari deneyeyim çalışırsa kullanayım dedim. Baktım inanılmaz sesli ve soğutucu üstüne tam oturmuyor. İade de saçmalık yapmasınlar diye herhangi bir vida da kullanmadım fanı tuttururken, yani ürüne zarar vermedim aldığım gibi kutuya koydum. Kargo aşamalarını istedim, 1 gün beklettiler sırf:

lol.PNG

Ambalajın açılmaması ne demek? Tüketici haklarında böyle bir şey mi var? Ben nereden bileceğim aletin oturmadığı konusunu? Ayrıca olay o da değil, 14 gün koşulsuz iade hakkım yok mu? Tam bir saçmalık. Zaten kargo parasını kendi vermeme bir şey demiyorum ama Yurtiçi Kargo çalışına bu firma ile anlaşmamız var ama bu adresle yok tarzı bir şey dedi. Anlaşmalı olsa belki çok daha uyguna geri yollayacaktım. Ayrıca 3 nokta koymalarını da anlayamadım, sanki bak gönderirseniz almayacağız uğraşma tarzı bir şey sezdim burada. Neyse kargo takip numarasını attım, 1 günde cevap veren Teknobiyotik 30 dakika içerisinde dönüş yaptı, istediğim bilgi ise 4 gün geçmesine rağmen verilmedi :) benim burada ne yapmam gerekiyor, sırf Teknobiyotik'in beni uğraştıracağını düşünüp indirimli aldığım fan setini iptal ettim de?

Daha onların eline ulaşmadı ürün ama gördüğüm yorumlar beni gerçekten peşinden kovalatacak gibi. Ne yapabilirim bu noktada? Alırken verdiğim kargo parası dahil tüm miktarı iade ederler mi, veya PTT'ye ödediğim kargo parasını da iade alabilirim. Thh'ne düşerse işim ne yapmam gerekecek? Kim haklı bu noktada? Beni bilgilendirirseniz ve akıl verirseniz çok sevinirim, içimden üzülüyorum keşke 25TL daha fazla verip Hepsiburada aracılığıyla alsaydım diye. Her neyse, olumlu/olumsuz gelişme olursa bilgilendiririm sizi, umarım iş thh'ne kadar uzamaz.
Akortek/Teknobiyotik tarafından dolandırıldım | Technopat Sosyal
Teknobiyotik eksik iade verdi | Technopat Sosyal
Teknobiyotik / Akortek tehdit etti! | Technopat Sosyal
(Açıkçası bu konular da korkutmuyor değil, eskiden yoktu bu sıklıkta)

Korkmaya başladım Teknobiyotik'den.

Ekran kartını başka bir yerden alacağım galiba.
Hocam sonuç belli değil de attıkları 3 noktalı mesaj düşündürüyor insanı...
Aramıza hoş geldiniz hocam :). Ben alenen dolandırıldım, inşallah sorununuz çözülür ama pek sanmıyorum.
Umarım hocam sizin de çözülür. Bundan sonra ne olursa olsun HB tarzı siteleri tercih edeceğim.

İtopya'da düzenek kurmuş 60 DK telefon bekletip kapatıyorlar otomatik hepsi bir dert fiyatları arşa çıkarmışlar isim yaptılar diye yazık...
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İncehesap'tan RAM aldım taktım bilgisayara çalışmıyor sonra araştırdım anakarta uyumlu değilmiş bende yazdım sizin gibi kutusu açılmamış olması gerek dediler bende zaten açmadım dedim. Açarken dikkatli açmıştım geri eskisi gibi paketleyip iade ettim.
Kafalarından element uyduruyorlar herhalde. Şu ambalajı açmama olayı ne saçmaymış ya, benim bildiğim böyle birşey yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı