Teknobiyotik sitesinden alınan ürün kırık çıktı

Dgbkn

Centipat
Daha fazla  
Dostlar iki gün önce Dark Freezer X128 işlemci soğutucusunu sipariş ettim, ürün bugün elime ulaştı, kutudan çıkarttığımda fan vida yuvası kırıktı, hemen Teknobiyotik ile iletişime geçtim. E-posta ile bilgileri istediler, cevap olarak ellerinde fan stoğu kalmadığını ve ürünü “değişim veya iade” etmek üzerine sitelerinden talep oluşturmamı istediler, bende oluşturdum cevaba göre tekrar yazarım ancak araya hafta sonu ve bayram giriyor, göndermesi alması derken en az 15 gün geçecek nasıl böyle bir ihmal yapılıyor aklım almıyor, daha önce bu siteden sorun yaşayanlar oldu mu bilmiyorum ama ben HB sitesinden HB satıcısından aldığım ürünlerde hiçbir sıkıntı yaşamamıştım, ilk defa böyle bir şey başıma geldi.

Dosya Ekleri

• 03301E34-B6EE-4A56-BA33-F944C40FFBD2.jpeg
    03301E34-B6EE-4A56-BA33-F944C40FFBD2.jpeg
    118,9 KB · Görüntüleme: 111
  • 086D0A97-FDA0-4966-BD59-BFE2EE8AA1F9.jpeg
    086D0A97-FDA0-4966-BD59-BFE2EE8AA1F9.jpeg
    109 KB · Görüntüleme: 118
Ürünün kutusunun ve içine koydukları kargo kutusunun fotoğrafını da eklersen; kırık mıydı, kargoda mı kırıldı, daha net yorum yapılabilir ve neler yapman gerektiği yazılır. Belki hasar tespit tutanağı tutturman gerekirken hasarlı kargoyu teslim aldın, bilemeyiz.

Son düzenleme:
Bende Teknobiyotikten yakın zamanda alışveriş yaptım ve ürün sıkıntılı geldi.
Sende nasıldı bilmiyorum ama benim ürünüm bir kasa fanıydı ve hiçbir koruma olmadan kendisinin 3 katı büyüklüğünde kutuya koyup gönderilmişti. Yani suç tamamen Teknobiyotiğin kendisindeydi.
Bir de ürünün zaten orjinal kutusu yoktu üzerine kutusu olmayan ürünü kutusu açıldığı için iade alamayacaklarını söylediler. Bu arada yazdıktan en erken 4-5 saat sonra cevap vermeleri ayrı bir konu. En geç 3 gün sürdü cevap almam.
Sonra ne yaptım yeni ürünümü Hepsiburadadan aldım. Hepsiburada'da aynı saçmalığı yapmış ürünü kenidsinin 5 katı büyüklüğünde kutuya koyup ekstra koruma olmadan göndermişler. E tabii bir de Aras kargo olunca kargo firması kutusu pek sağlam kalamamış ürünün. Ama Teknobiyotikten farklı olarak Hepsiburadanın müşteri hizmetlerinden anında cevap alabildim.
Yani şu sitelerin kargolamaya özen göstermeleri gerekiyor. İnternet üzerinden aldığım her üründe aynı sorunu yaşıyorum.
Yahu fanteziniz mi var neden ürünü kendisinden büyük kutuya korumasız koyuyorsun.

Teknobiyotik ürünü incelemek üzere anlaşmalı olduğu yurt içi ile ücretsiz olarak kargolamamı istedi bende tekrar kutulayıp yolladım az önce, ürünün kendi kutusunda iki adet köpük koruma bulunuyordu ayaklarını oturmak için ayrıca büyük bir kutuya daha koymuşlardı ancak ürünün kutusu çıplaktı korumalı değildi taşırken yere fırlatmadılarsa kırılma ihtimali düşük ama kutu büyük olduğundan içinde savrulmuş olabilir ancak bu benim sorunum değil, daha iyi paketleme yapmak zorundalar veya daha iyi bir kargo şirketi ile çalışmalılar, nasıl sonuçlanacak bakalım.

Geri
Yukarı