Elektronik Teknobiyotik'de Ryzen 5 5600 Tray 3,518 TL!

Takip ettiğim kadarıyla piyasadaki en iyi fiyat bu. DFS Bilgisayar' da 100 lira daha uyguna satılıyor ancak hakkında çok olumsuz yorumlar gördüğüm için tavsiye etmemeyi düşündüm.

Not: Almayı düşünen arkadaşlar için söylemekte fayda görüyorum; Tray işlemciler kutusuz ve soğutucusuz geliyor. Bilmeyen arkadaşlar için eklemiş olayım. AM4 soğutucunuz hiç yok ise box versiyonlara yöneliniz. Hatta ileride ekstra soğutucu almanız gerektiğini de hatırlatayım. Kutulu 5600 almaktansa tray 5600 ve ekstra en kötü 2-4 bakır ısı borulu kule tipi soğutucu almanız daha mantıklı olacaktır.

Son düzenleme:
Güzel fiyat 1 ay önce 3800 TL vermitşim 5600'e. AM5 sokete geçmeyi düşünmeyen tüm Ryzen 1000/2000/3000 kullanıcıları rahatlıkla yükseltebilir.
5500' den geçiyorum ben de. 5500 bir nebze okey ama hala ilk seri Ryzenleri kullanan çok var. Bu fiyat bir daha kolay kolay denk gelecek gibi durmuyor. 2024 dolar tahmini 50 TL olarak açıklandı ki tahmin edilenden daha kötü olacağı geçmişe bakarsak net bir şekilde belli oluyor.

Bu siteden kesinlikle alışveriş yapmanızı önermiyorum. Kutusuz satılan işlemcilerde iade etmek isterseniz kutusu olmadığı için iade almamışlardı. Diğer iade etmek istediğim ekran kartı için de kutusunu açarken yırtıp bir ton bahane bulup iade almamışlardı.

5500' den geçiyorum ben de. 5500 bir nebze okey ama hala ilk seri Ryzenleri kullanan çok var. Bu fiyat bir daha kolay kolay denk gelecek gibi durmuyor. 2024 dolar tahmini 50 TL olarak açıklandı ki tahmin edilenden daha kötü olacağı geçmişe bakarsak net bir şekilde belli oluyor.

Geç tabii ki. Ben 3300X'ten geçmiştim ama işlemciyi en iyi halinde kullanıyordum uçuyordu ona rağmen performans farkına aklım çıktı. Vermeer mimarisi ve 32Mb önbellek çok fark yaratıyor. 5500'de de bunlar eksik.

Geç tabii ki. Ben 3300X'ten geçmiştim ama işlemciyi artık en iyi halinde kullanıyordum uçuyordu ona rağmen performans farkına aklım çıktı. Vermeer mimarisi ve 32Mb önbellek çok fark yaratıyor. 5500'de de bunlar eksik.
Evet 6700 XT ile 100 FPS' i %54 GPU Usage iken görmek artık koymaya başladı. :D

Evet 6700 XT ile 100 FPS' i %54 GPU Usage iken görmek artık koymaya başladı. :D

AMD 4100/4500/5500'ü sırf pazar payında yükselince millet ucuz görünce gözü kapalı alır diye çıkardı yoksa para verilecek işlemciler değillerdi. Mimariyi kırptın, önbelleği kırptın, PCIe 4.0 yollarını söktün geriye ne kaldı?

Yeni konular

Geri
Yukarı